Home / Cep Telefonu Arızaları / iPhone Ses Paylaşımı Yapma Yöntemi

iPhone Ses Paylaşımı Yapma Yöntemi

Apple’ın birkaç ay evvel canlı ettiği iOS 13, karanlık moddan yeni kategori sistemine ve gelişen fotoğraf düzenleme seçeneklerine kadar birçok ayrıntı sunuyor. Ayrıyeten buna ek olarak yeni sürümlerle gelen en dikkat cazibeli özelliklerden biri de ses paylaşımı. Bu sayede iPhone üzerinden iki farklı AirPods’ta eşzamanlı olarak müzik dinlenebiliyor.

Gereksinimler

iOS 13.1 / iPadOS 13.1 yahut daha üst sürümlerin yüklü olduğu iPhone ya da iPad’lerde ses paylaşım özelliği iki AirPods setini eşleştirmeye gerek kalmadan cihazlar arasında ses paylaşmayı sağlıyor. Ek olarak Bluetooth 5.0 teknolojisinin desteklenmesi gerekiyor.

  • iPhone 8 ve üzeri
  • iPad (5.nesil)
  • iPad Air (3.nesil)
  • iPad mini (5.nesil)
  • iPod touch (7.nesil)

Apple, AirPods ve bir seri Beats kulaklıkları destekliyor. Bu özellik AirPods, AirPods Pro, Powerbeats Pro, Powerbeats 3, Beats Solo Pro, Beats Solo 3 Wireless, Beats Studio 3 Wireless ve Beats X kulaklıklarda kullanılabiliyor.

Ses Paylaşım Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ses paylaşım özelliğine Denetim Merkezi’ndeki Müzik araç çubuğu üzerinden AirPlay düğmesine dokunarak erişebilirsiniz. AirPods ya da öbür kulaklıklar bağlıyken burada ‘Ses Paylaş’ özelliğini görüyorsunuz.

Üzerine dokunduğunuzda ise paylaşımın yapılabileceği cihazların listesi geliyor. Doğal burada gayrı AirPods ya da müsait kulaklıkların faal olması gerekiyor. Daha evvelce eşleşen cihazlar için ‘sesi paylaş’ düğmesine dokunduğunuzda süreç tamamlanıyor.

Artık her iki kulaklık da iPhone ve iPad’inize bağlanmış oluyor. İki cihazın yanında da onay işareti göreceksiniz. Muteber cihazın yanına bir de onay işareti taraf alıyor. 2. kulaklık çiftine bağlanmak için yalnızca üzerine dokunmanız ehil.

Böylelikle her iki kulaklık da iOS ve iPadOS’a bağlı. Müzik ya da görüntü oynatmaya başladığınızda her iki kulaklık da ses çalmaya başlar.

Ses paylaşımını durdurmak için onay tikini kaldırmak ehil. Ayrıyeten kulaklıkların munfasıl ayrı ses denetimi de iPhone’dan süratlice gerçekleştirilebiliyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Yükleme Hızı Nasıl Artırılır?

Bir yandan download suratı konusunda külfet yaşarken, bir yandan da upload suratı dertleriyle boğuşuyoruz. Münhasıran internet üzerinden ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir