Home / Cep Oyun / Yeni Nesil Xbox Series X’i Tanıtıldı

Yeni Nesil Xbox Series X’i Tanıtıldı

Microsoft kullanıcıları bugün şaşırttı ve yeni nesil konsolunu Game Awards 2019 etkinliğinde gösterdi. Xbox Series X ismiyle ortaya çıkan konsolun yeni ismi da doğrulanmış oldu.

Sergide sunulan konsol, firmanın bir vadedir gösterdiği Project Scarlett konsolunun birebiri. Yukarıda izleyebileceğiniz medyada yeni Xbox Wireless Controller’ı da görebilirsiniz. Formu PC kasasına benzeyen konsol, yatay ve dikey halde durabiliyor. Cihazın önündeki disk slotu kolaylıkla seçilebilirken, üst tarafın delikli olduğu (muhtemelen havalandırma amaçlı) gözleniyor.

Konsolun teknik özellikleri arasında Zen 2 ve RDNA mimarilerini kullanan kişisel bir AMD yongası var. Bu yonga, “donanım hızlandırmalı ışın izleme ve konsollarda görülmemiş, yeni bir seviyede performans” sunuyor. Konsolun piyasadakilerden daha süratli olması şaşırtıcı değil, fakat Microsoft yeni cihazın 4K 60fps’yi amaçlayacağını ve 120FPS’ye çıkmanın mümkün olabileceğini söylüyor.

Yeni oyun kumandası, şu anki Xbox Wireless Controller’e çok benziyor gelgelelim Microsoft’a nazaran hal ve boyutta kimi iyileştirmeler yapılmış. Yeni d-pad ise Xbox Elite Series 2’dekine benziyor. Bu arada yeni fizikî Paylaş düğmesi, klipleri ve ekran manzaralarını basitçe paylaşmanıza müsaade veriyor. Oyun kumandası hem Xbox’ları, hem de PC’leri destekliyor.

Xbox Series X’in “2020 tatil sezonunda” yani 2020’nin son ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir