Home / Akıllı Telefonlar / Yeni Nesil Mate X, 2020’nin 2. Yarısında Gelebilir

Yeni Nesil Mate X, 2020’nin 2. Yarısında Gelebilir

Huawei’nin 2. nesil katlanabilen telefonu, 2020‘nin 2. yarısında satışa sunulabilir.

Firmanın birinci ekranı katlanabilen cihazı Mate X, bu sene Mobil Yerküre Kongresi 2019’da tanıtılmıştı gelgelelim çıkış neredeyse dokuz ay ertelenmişti. Bu mühlet geçtikten sonra dahi Mate X, kısıtlı sayıda ve yalnızca muayyen kesimlerde satışa sunuldu. Sıkıntılara karşın 2. katlanan cihaz üzerinde çalışan Huawei, Digitimes’ın raporuna nazaran yeni modeli 2020’nin 2. yarısında satışa sunmak istiyor.

Rapora nazaran Huawei, telefonun birtakım bileşenlerini üretmeye başladı. 2020’nin 2. yarısında satışa sunulacak bir cihazın deneme üretimlerinin yapılması için biraz erken üzere görünüyor lakin Huawei, yaşadığı sıkıntıların yeni gecikmelere yol açmasını istemeyecektir. Rapor, katlanan ekranlarla ilgili bir tedarik sıkıntısının yaşandığını da belirtiyor; Huawei bunu da hesaba katmak istiyor olabilir.

2020’de katlanan telefon yapacağını bildiğimiz gayri tek firma, Samsung. 2. Samsung Galaxy Fold’un şubatta Galaxy S11 (veya S20) ile birlikte tanıtılması bekleniyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei'nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40'ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir