Home / Android - Uygulama Programları / Cepte Kablosuz Erişim nasıl olur

Cepte Kablosuz Erişim nasıl olur

Cepte Kablosuz Erişim Nasıl Olur? Cep telefonlarımızdan dünyaya açılabilmemiz için İnternet’e bağlı olmak gereklidir. İnternetsiz bir akıllı telefonun yarısı eksik anlamına gelmektedir. Bu yüzden cep telefonu üreticileri mevcut İnterneti farklı cihazlarla paylaşabilmek için erişim noktası özelliği getirmişlerdir. Gerek ANDROİD gerekse İOS cihazlarda geçerli olmak üzere cepten erişim noktası ayarlarını yaparak mevcut internetinizi farklı cihazlarla paylaşmak mümkündür. Cep telefonunuzu Mobil İnternet kullanarak WİFİ ile dağıtmanız mümkündür. Böylece telefonunuzun internetini tabletlerinizde, PC de ya da diğer telefonlara kolay şekilde WİFİ ağı ile dağıtabilir, anlık olarak birkaç cihazın İnternet’e girmesini sağlayabilirsiniz.

Cepten İnternet Paylaşımı Önemli Noktalar

Pek çok akıllı cihaz kablosuz ağ özelliği ile gelmektedir. Özellikle ANDROİD ve İOS tabanlı tablet ve cep telefonlarının WİFİ ağına bağlanabiliyor olması büyük bir kolaylık sunmaktadır. Etrafınızda mevcut bir WİFİ ağı varsa kolay şekilde bağlanabilir ve İnternet erişiminizi sağlayabilirsiniz, eğer WİFİ ağı yoksa ve farklı cihazları İnternet’e bağlamak istiyorsanız cep telefonunuzdan Kişisel erişim noktası oluşturarak internetinizi paylaşmanız mümkün.

Kişisel erişim noktası ayarlarını yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç ince detay vardır. Bunlardan en önemlisi bir ağ oluştururken şifre vererek ağ oluşturmalısınız, aksi halde farklı kişiler WİFİ ağınıza katılarak internetlerinizi sömüre bilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise WİFİ ağı oluşturmanın pil ömrüne olumsuz etki ettiğidir. WİFİ ağı oluşturduğunuzda pil seviyenizi korumak için telefonunuzu şarja bağlamayı deneyebilirsiniz. İnternet paylaşımı yapan cihazın var olan İnternet paketi ve İnternet kullanım haklarından bu hizmet sağlanacağından, büyük boyutlu dosya indirmelerden uzak durmanızda fayda var.

Kablosuz Erişim Noktası Oluşturma

ANDROİD cihazlar için “Ayarlar / İnternet Paylaşımı / Taşınabilir Kablosuz Erişim Noktası” alanından internet paylaşımını açabildiğiniz gibi İOS cihazlarda bu durum biraz daha farklıdır. İOS için,  “Ayarlar / Kişisel Erişim Noktası” alanından kolay şekilde internet paylaşımınızı açabilirsiniz.

Kablosuz ağ oluşturma ara yüzü İOS cihazlarda ANDROİD’e göre daha kolay olduğunu söylememiz mümkün. İOS cihazlarda alışık olduğumuz kolay ve sade ara yüz yine bu özellikte de karşımıza çıkıyor. Bu da kullanıcılara kolay bir deneyim sunuyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Gmail Kullanırken E-Postalara Süratlice Belge Ekleme

Gmail’e dahil edilen yeni özellik, e-postalar arasında ekli belgelerin süratlice paylaşılmasını sağlıyor. Böylelikle rastgele bir e-postadaki ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir