Home / Akıllı Telefonlar / Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei’nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40’ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak. Yeni bir sızıntı ise Pro modelinin P30’dan bir kamera ziyade, yekun beş kamerayla geleceğini söylüyor.

Sızıntının menşesi, Çince web sitesi ITHome’da paylaşılan, resmi üzere görünen bir poster. Sızıntıda telefonun art yüzündeki kameralar ve Leica logosu görünüyor. Fotoğrafta görünen beş kamera, muhtemelen bir periskop lens (kare formlu lens), bir 10x optik zum kamera ve birbirine benzeyen öbür dört lensten oluşuyor. Yani ekseriyetle küçük olan ToF (derinlik için – Time of Flight) lensi üzere lensler mahal almıyor. Ama ITHome, P40 Pro’da bu lensin de bulunacağını argüman ediyor.

Pekala bu gizemli kameralar tam olarak hangileri? Dedikodulara nazaran kameraların biri 64MP Sony, 20MP ultra geniş, 12MP periskop, bir ToF kamera ve yeni bir makro lensten oluşuyor.

Bu malumatlar doğruysa Huawei P40, 2020’nin fotoğrafçılığa yönelik en güçlü telefonu olabilir. Lakin şimdiye kadar gelen malumatlar, Samsung Galaxy S11‘in de bu meydanda çok güçlü olacağını söylüyor. Yani P40 hakkında söylenenler hakikat olsa bile, Huawei’nin bu yerde tek başına karar sürme ihtimali düşük.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

5G İnternet, 2023 Yılında Yerküreyi Saracak!

5G irtibatı yerküre çapında ortam kesim kullanılmaya başlasa da şu an ağır bir formda kullanılmıyor. Altyapı çalışmaları hala devam ederken ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir