Home / Cep Telefonu Tanıtımları / LG webOS Auto platformu CES 2020’de Tanıtılacak

LG webOS Auto platformu CES 2020’de Tanıtılacak

LG Electronics ve iş ortağı olanlar, 7 Ocak’ta Las Vegas’ta tamamlanacak olan CES 2020 fuarında, Android Auto ve Apple Car Play’e rakip olarak karşısına çıkarılan  LG webOS Auto platformunu sahneye çıkarmayı planlıyorlar.

Güney Koreli teknoloji büyüğü, Qualcomm, Microsoft, Qt ve Luxoft ile birlikte üzerinde çalıştığı Linux tabanlı araba bilgi-eğlence platformunun en son versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. 

Şirket fuardaki standında, araba koltuğu üreticisi Adient ile birlikte tasarladığı bir ilişkili araba modeli sergileyecek. CES 2020 sayesinde fuarı ziyaret eden bireyler webOS Auto’nun yeteneklerini yakında görme fırsatı yakalayacaklar.

Qualcomm’la iştirak kuruldu

webOS Auto’nun temelinde Snapdragon Otomotiv Geliştirme Platformu‘nun (ADP) mekan aldığını belirtelim. LG, webOS Auto’yu geliştirmek için Qualcomm ile paydaşlık kurdu.

Microsoft kendi standında LG-MS Ses-Video-Navigasyon (AVN) sistemini tanıtacak. Yazılım devi malumat ve cümbüş sisteminin avantajlarını en üst seviyeye çıkarmak için LG webOS’u Microsoft Ilişkili Araç Platformu’na entegre etti.

Bir farklı yazılım şirketi olan Luxoft, CES 2020 kapsamında LG webOS platformu ile donatılmış bir konsept araba sergileyecek. Finlandiya merkezli Qt ise arabalar için geliştirilen insan makine arayüzünü (HMI) sahneye çıkaracak.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

iOS 13’ün sevilen özelliği Android 11 ile gelecek!

Android 10 ile sunulan yeniliklerin başında, karanlık mod geliyor. Apple tarafında ise iOS 13 ile kullanıcılara sunulan bu özellik faal ...


One comment

  1. Cepokulu harika yazılar ve tantımlar yapıyorsunuz. Her daim takipteyim ayrıca hediye GB için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir