Home / Akıllı Telefonlar / Sony, Telefonlara Kamera Yetiştiremiyor

Sony, Telefonlara Kamera Yetiştiremiyor

Yeni bir rapora nazaran Sony, akıllı telefon kamera sensörü talebini karşılamakta zorlanıyor. Telefon satışları son yıllarda suratını kaybetse de, üreticiler cihazlarına birden çokça kamera eklemeye başladılar.

Telefon kameralarının en büyük üreticilerinden biri olan Sony, çağdaş iPhone’ların da tamamının sensörünü üretiyor ve pazardaki gelirin yüzde 50’sinden fazlasını elinde tutuyor. Örneğin Apple’ın ürettiği her iPhone 11 için Sony, dört 12MP’lik sensör satıyor.

Sony’nin çip üretim tesislerini iki yıldır kesintisiz çalıştırdığı, buna karşın talebe yetişemediği belirtiliyor. Firma üretim kapasitesini artırmak için yeni bir tesise yatırımlar yapsa da, bu tesis 2021’de açılacak. Bunun yanında üretim kapasitesini artırmanın durumu değiştirmeyeceği söyleniyor. Bu nedenle üreticiler, bol kameralı telefonlarının kimi sensörleri için Sony’den farklı taraflara bakmak zorunda kalabilirler.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

5G İnternet, 2023 Yılında Yerküreyi Saracak!

5G irtibatı yerküre çapında ortam kesim kullanılmaya başlasa da şu an ağır bir formda kullanılmıyor. Altyapı çalışmaları hala devam ederken ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir