Home / Teknoloji Haberleri / Huawei P40 Pro bataryası için Yeni Açıklama

Huawei P40 Pro bataryası için Yeni Açıklama

Huawei, Google ile yaşadığı sıkıntıları şimdi tahlile kavuşturamamış olsa da, yeni amiral gemileri heyecanlandırmaya devam ediyor. Kamerası ile hudutları zorlayacak olan Huawei P40 Pro bataryası ile bir karmaşaya neden olmuştu.

Huawei P40 Pro bataryası grafen olmayacak

Yaşananları özetlemek gerekirse: Huawei P40 Pro’da grafen bataryaya geçiş yapılacağı ve bu sayede 5500 mAh kapasite / 50W süratli şarj imkanı sunacağı argüman edildi. Huawei Fransa’nın Twitter hesabında bununla ilgili bir gönderi paylaşması ve çabucak silinmesi bu telefonun bir unsur imza atacağına kesin gözüyle bakılmasına neden oldu. Fakat, başlar yeniden Twitter’da karıştı.

Telefon yerküresinde sızıntıları ile tanınan Ice Universe bu teknolojide şimdi ehliyetli gelişimin sağlanamadığını ve P40 Pro’da grafen batarya olmayacağını argüman etti. Bu argüman P40 Pro bekleyenleri üzerken, resmi açıklama geldi.

GSMArena tarafından paylaşılan habere nazaran yetkililer bunun bir söylentiden ibaret olduğunu doğruladı. Ice Universe ile benzeri formda yetkililerde bu teknolojinin şimdi telefonlara uygulanabilecek seviyede olmadığını belirtiyor.

Her şey yolunda giderse grafen bataryaya sahip olan birinci telefonların, en âlâ ihtimalde 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir