Home / Akıllı Telefonlar / Huawei, Google pratiklerinin alternatiflerini yıl sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyor

Huawei, Google pratiklerinin alternatiflerini yıl sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyor

ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei‘ye uyguladığı yasaklar, şirketin gelecek planlarını büyük ölçüde etkilemiş olsa da, satışlara yansımış değil. Economic Times’ın raporuna nazaran şirket cihazlarında tasarrufu yasaklanan Google pratiklerinin alternatiflerini geliştiriyor.

Kendi tatbik ekosistemini oluşturacak

Hintli tatbik geliştiricilerle ağır bir çalışma yapan Huawei, en tanınan Google pratiklerini Aralık ayı sonuna kadar hazır bir hale getirmeyi hedefliyor. Huawei ve Honor Hindistan CEO’su Charles Peng bahisle ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: “Kendi mobil ekosistemimizi kurmaya çalışıyoruz. Navigasyon, ödemeler, oyun ve iletileşme üzere kıymetli pratiklerin birden fazla Aralık ayı sonuna kadar hazır olacak.” tabirlerini kullandı.

Google’ın tatbik ekosisteminin son kademe geniş olduğunu göz önünde bulunduran şirket birinci aşamada Google Play Oyunlar, Google Haritalar, Gmail, Google Behre, YouTube ve Google Play Store‘un alternatiflerini oluşturmak istiyor. Peng: “Geliştiriciler, içerik ve hizmet sağlayıcılarla uçtan uca bir iş modeli oluşturacağız. Onlara kıymet sağlayacağız.” halinde konuşurken, şirketin, devasa bir tatbik ve oyun marketi olan Google Play Store’a rakip oluşturabilmesinin güç ve uzun bir iş olacağı ise su götürmez bir gerçek.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei'nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40'ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir