Home / Teknoloji Haberleri / Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir şeyler yapmaya çabalıyor. Şirket, şu anda Avrupa memleketleri de dahil birçok mahalde satılmakta olan FreeBuds 3 isimli kablosuz kulaklıkları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Huawei, şu anda piyasada bulunan FreeBuds 3 isimli kulaklığının yanına sair bir kulaklık daha eklemeyi düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyetler Ofisi’ne bir patent müracaatında bulunan Huawei’nin öbür bir kablosuz kulaklık üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Patent müracaatında görüldüğü üzere Huawei, NovaBuds isimli kablosuz bir kulaklık piyasaya sürerek bu koldaki ilerlemesini sürdürmek istiyor.

Nova’nın münferit bir marka olması bu patentten sonra zorlaştı

Bundan sırf birkaç hafta evvel Huawei’nin Nova markasını bir alt marka yapmaya çalıştığı sav ediliyordu. Söylenenlere nazaran Honor üzere Huawei’nin alt markası olacak Nova markasının altında akıllı saat, kablosuz kulaklık, akıllı bileklik üzere bütçe dostu akıllı aksesuarlar satılacaktı. Şayet bu durum gerçekleşseydi Huawei, sırf akıllı telefonlar için üretilecek olan akıllı aksesuarlara odaklanacak yeni bir markaya sahip olacaktı.

Elbette bu durumun bir katılığı yoktu ve bu sadece bir argümandı gelgelelim haberimizin konusu olan son NovaBuds patentinden sonra bu durum biraz çıkmaza girdi. Huawei’nin EUIPO tarafından dosyalanan patent müracaatında NovaBuds’ın isminin önünde marka olarak ‘Huawei’ ismi bulunuyor. Bu durum, Huawei’nin Nova’yı alt marka yapmak üzere bir uğraşı olmadığını gözler önüne seriyor olabilir fakat bahisle alakalı resmi bir açıklama olmadığından ileride Nova’nın kaderi de değişebilir.

Dosyalanan patent, kablosuz kulaklık ile ilgili farklı rastgele bir malumat vermiyor. Şu anda tek bilinen, Huawei NovaBuds’ın ismi ve 9. sınıf kategorisinde bulunması. Bu kategori; kulaklıkların, telefon kulaklıklarının, sanal gerçeklik oyunları için kulaklıkların bulunduğu bir kategori olduğundan dolayı NovaBuds’ın kulaklık olduğu net bir halde anlaşılan oluyor. Şimdilik NovaBuds ve Nova markası ile ilgili bilinenler bu kadar. Gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bizleri takipte kalın.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro bataryası için Yeni Açıklama

Huawei, Google ile yaşadığı sıkıntıları şimdi tahlile kavuşturamamış olsa da, yeni amiral gemileri heyecanlandırmaya devam ediyor. Kamerası ile ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir