Home / Cep Oyun / PlayStation 5 ve denetim cihazı sızdırıldı!

PlayStation 5 ve denetim cihazı sızdırıldı!

2020 yılının sonuna hakikat çıkması beklenen PlayStation 5 ve denetim cihazı sızdırıldı. PS5’in kendisi daha evvel sızdırılmış olsa da denetim cihazı daha evvel görüntülenmemişti. Yeni denetim cihazı hakkında pek ziyade haber bulunmasa da en büyük beklentiler daha büyük dokunmatik ekran ve titreşim hissiyatının artmasıydı. Pekala yeni denetim cihazı nasıl görünüyor?

PlayStation 5 ve denetim cihazı görüntülendi

Kısa bir mühlet evvel bir Twitter kullanıcısı, platform üzerinden bir manzara paylaştı. Fotoğrafta, LetsGoDigital tarafından bulunan patent dizaynını onaylayan, evvelki sızıntı ile büsbütün tıpkı görünen iki PlayStation 5 geliştirme kiti gösteriliyor. Fotoğrafın en dikkat cazibeli kısmı ise isminin DualShock 5 olması beklenen yeni denetim cihazı.

Fotoğraftaki denetim cihazının DualShock 4 olma ihtimali epey düşük zira ışık çubuğu görünmüyor. Daha evvel sızdırılan patent dizayndan biraz daha farklı olan denetimci, çıkış tarihine kadar değişkenlik gösterebilir.

DualShock hakkında kesin olarak bilinen birkaç özellik, geçtiğimiz aylarda Sony tarafından paylaşılmıştı. Paylaşılan haberlere nazaran yeni denetim cihazının en büyük yeniliği titreşim ve basış hassasiyetindeki artış. Bulunduğunuz ortama nazaran daha ziyade yansıma yapan denetim cihazı ek olarak dahili bir gelişmiş hoparlör sistemiyle geliyor. Cihaz başkaca, ok atarken münasebetli tansiyon direncini sağlamak için farklı direnç seviyeleri sunan adaptif tetikleyicilere sahip.

Yeni denetim cihazı, DualShock 4 modeline kıyasla daha büyük olacak ve USB-C ile şarj olacak. Cihazın ayrıyeten evvelki modele kıyasla daha geniş batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Siz PlayStation 5 ve denetim cihazı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir