Home / Akıllı Telefonlar / Samsung, Telefonlarını Eski Android’le Satmayı Durdurdu

Samsung, Telefonlarını Eski Android’le Satmayı Durdurdu

Android güncellemeleri konusunda bir ölçü hızlanan Samsung’un yeni telefonları, kıymetli bir şey daha yaptı: Son haftalarda çıkan Galaxy A51, A71 ve A01’in tamamı, Android’in son sürümü olan Android 10 ile geliyor.

Samsung’un tanıtacağı öteki telefonların da Android 10 ile geleceği biliniyor. Firma şimdiye kadar Android’in son sürümünü amiral gemilerine saklıyordu. Koreli teknoloji devinin Android’in son sürümünü kullanmak için neden 2019’u beklediği ise bilinmiyor, gelgelelim bununla ilgili bir varsayım, Android 10’un çok büyük bir güncelleme olmaması.

Yeni Galaxy’leri Android 10 ile satışa sunmak, Samsung için kolay bir olabileceği üzere bu istek, Google’dan gelmiş olabilir. Gayrı üreticilerin de telefonlarını Android 10 ile satışa sunduğuna bakarsak, bu durum Google’ın getirdiği bir koşul olabilir. Sebebi ne olursa olsun, Samsung’un yeni telefonları eski yazılımlarla piyasaya sürmemesi sevindirici.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

5G İnternet, 2023 Yılında Yerküreyi Saracak!

5G irtibatı yerküre çapında ortam kesim kullanılmaya başlasa da şu an ağır bir formda kullanılmıyor. Altyapı çalışmaları hala devam ederken ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir