Home / Cep Oyun / Granny korku oyunu

Granny korku oyunu

Bu yazımız da sizlere son zamanlarda popülerliği ciddi derecede artmış olan Granny oyunundan, oynanışından ve hikayesinden bahsedeceğiz. Bu oyunu ister indirerek ister indirmeden web tabanlı bir şekilde oynayabilirsiniz. Bizce indirme şartı olmaması Granny korku oyununun avantajlarından bir tanesidir.

Granny korku oyunu hikâyesi

Gerçek büyük terör olan bu oyunu oynarken korkuyu ve gerilimi tüm vücudunuzda hissedeceksiniz. Oyunun ana karakteri bir eve girer ve genel olarak korku oyunlarında olduğu gibi orada kapana kısılır. Burada başlayan Granny korku oyunu hikayesinde evin içerisinde büyük anne lakabı verilen bir karakter vardır. Ana karakterin, büyük anne karakterinden saklanmaktan başka çaresi yoktur. Bunun sebebi büyük anne karakteri, davetsiz misafirlerden hiç hoşlanmayan bir karakterdir. Ve davetsiz misafirlerini, bir sonraki dünyaya göndererek misafirinden kurtulur. Kulakları çok keskin olan büyük anneden saklanmak bir hayli zordur. Kesinlikle yere bir şey düşürmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde büyük annenin gazabına uğrayabilirsiniz. Saklanmak için de gardıropları veya yatak altlarını tercih edebilirsiniz. Bu oyunun içerisinde tahmin edilemeyecek düzeyde gizemler var. O gizemleri çözerek evden kaçmanız gerekmektedir. Ve bu yolda güçlü kalmaya çalışmalısınız çünkü sizi korkutmaya çalışacak hayaletler de olacak. Unutmayın ki 5 gününüz var. Bu 5 gün içerisinde hayatta kalarak evden çıkmanız gerekmektedir. Aksi takdir de başarısız olacaksınız. İyi oyunlar dileriz.

Granny korku oyunu nasıl oynanır?

Oyunda bulunan “start game” butonuna tıkladıktan sonra oyun resmi olarak başlar. Genellikle farenin hâkim olduğu Granny korku oyunu oynanışında, ok işareti yerine el işareti çıkacaktır. Evin içerisindeki cesetleri bulduğunuzda fareyle onlara tıklayarak gerekeni yapmış olacaksınız. Hayaletler, yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bu yolda sizi korkutmaya çalışacaktır. Güçlü kalarak evin içerisine yerleştirilmiş iki çocuk cesedini bulmanız gerekmektedir. Her yeri iyice tarayarak işlenmiş olan cinayeti aydınlatmanız gerekmektedir. Suçluları adalete teslim etmek sizin göreviniz. Söylemek isteriz ki bu görevi başarıyla tamamlamak hiç de kolay olmayacaktır.

Herhangi bir yaş sınırı belirtilmemiş olan bu oyunda, küçük yaşlardaki oyuncuların oynamasını pek tavsiye etmemekteyiz. Bunun sebebi küçük yaştaki çocukları daha çok etkileyebilecek olmasıdır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir