Home / Android - Uygulama Programları / Cep Telefonu Hileleri

Cep Telefonu Hileleri

Cep Telefonu Hileleri

Telefonlar hayatımızda kuşkusuz büyük yere sahip olan teknolojik cihazlardır. Telefonların son yıllarda özelliklerinde ciddi iyileştirilmeler yapılması, yapay zeka ile birleştirilmesi telefon satışlarını oldukça arttıran sebeplerden birisidir. İnsanların pek çoğu akıllı telefonların ortaya çıkışıyla birlikte devrim sayılabilecek bu cihazları satın almış, günlük yaşamlarında bu cihazlardan faydalanmıştır. İnternete girebilme, mail gönderme ve alma, fotoğraf ve video çekebilme, doküman oluşturma ve düzenleme, takvimi yönetme ve benzeri pek çok farklı işlemi taşınabilir cep telefonları sayesinde kolayca yapabilmekteyiz.

Cep telefonlarını kullanırken işlemlerinizi kolaylaştırmak ya da başınıza gelen olumsuz durumları ortadan kaldırmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Cep telefonu hileleri başlığı altında anlattığımız bu yazımızda başınıza gelen bu durumlarda neler yapabileceğinizi ve nasıl ortadan kaldırabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Pirinç İle Telefonunuzu Geri Kazanın

Telefonlar sürekli elimizde bulunan teknolojik aletler olduğundan sıklıkla sıvı teması ile karşı karşıya kalabilmektedir. Sıvı teması ile karşılaşan telefonlar eğer müdahale edilmezse kısa zaman sonra kullanılamaz hale gelir. Telefonları geri kazanmak için öncelikle ilk aşamada pilini çıkarınız. Kapağı ve sim kart çekmecesi gibi çıkabilen tüm parçalarını çıkardıktan sonra pilini çıkardığınız telefonun üzerinde yer alan sıvıları havlu yardımı ile kurulayın, pirinç dolu bir kabın içine telefonun her yerine pirinç temas edecek şekilde bırakın. Gece boyunca pirinç tanecikleri telefonun içinde yer alan nemi emecek ve telefonunuz eski sağlığına geri dönecektir.

Hızlı Şarj için Uçak Modu

Telefonunuzu hızlı şarj etmek istiyorsanız, uçak modunu açarak şarj edin. Böylece telefonunuzun normalden çok daha hızlı şarj olduğunu göreceksiniz. Küçük bir hatırlatma telefonunuz uçak modunda kaldığı sürece arama ve mesaj alamazsınız.

Kulaklık ile Fotoğraf Çekimi

Telefonunuzun arka kamerası ile fotoğraf çekmek daha kaliteli sonuçlar vermektedir. Ancak tek başınıza arka kamerayı kullanarak fotoğraf çekmek mümkün değildir. Arka kamera ile fotoğraf çekimi yapmak için kulaklıktan faydalanabilirsiniz. Telefonunuzu bir yere sabitleyin, arka kamerayı kendinize göre ayarlayın ve hazır olduğunuzda kulaklık üzerinde yer alan düğmeye basarak fotoğraf çekebilirsiniz.

Diş Macunu ile Çiziklere Elveda

Telefon ekranında bulunan çizikleri gidermek için diş macunu kullanın, diş macunundan küçük  bir parça alarak cam üzerine bez ile sürtün, çizikler ortadan kalkacaktır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Gmail Kullanırken E-Postalara Süratlice Belge Ekleme

Gmail’e dahil edilen yeni özellik, e-postalar arasında ekli belgelerin süratlice paylaşılmasını sağlıyor. Böylelikle rastgele bir e-postadaki ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir