Home / Cep Telefonu Arızaları / LG G8 ThinQ, Android 10 Güncellemesi Almaya Başladı

LG G8 ThinQ, Android 10 Güncellemesi Almaya Başladı

LG, bu yılın Şubat ayında piyasaya sürdüğü akıllı telefonu LG G8 ThinQ için Android 10 beta programını başlattığını geçtiğimiz ay duyurmuştu. Beta programını anavatanı Güney Kore’de başlatan şirket, G8 ThinQ cihazları için kararlı Android 10 güncellemesini dağıtmaya da Güney Kore’den başladı.

Android 10 güncellemesi

Güncelleme, G820N20c yazılım sürümüyle birlikte geliyor. Detaylı bir güncelleme notu şimdi erişilebilir durumda olmasa da güncellemenin G8 ThinQ kullanıcılarına Kasım 2019 güvenlik yamasıyla birlikte Android 10 özelliklerini getireceği de biliniyor.

Yeni Android 10 güncellemesinin, Güney Kore’deki tüm LG G8 ThinQ kullanıcılarına birkaç hafta içerisinde gönderilmesi bekleniyor. Lakin Android işletim sisteminin yeni sürümünün gayrı ortamlara ne vakit gönderebileceği şimdi net değil.

Akıllı telefon pazarında çok parlak günler geçirdiğini söyleyemeyeceğimiz LG, bu yılın Şubat ayında çıkardığı bir vesair telefon olan LG V50 ThinQ için de Android 10 beta programını Güney Kore’de başlattığını duyurdu. Binaenaleyh V50 ThinQ cihazların da kararlı Android 10 güncellemesi alması çok uzak değil diyebiliriz.

LG G8 ThinQ ve V50 ThinQ özellikleri

Android 10 güncellemesi almaya başlayan LG G8 ThinQ’in donanım özelliklerine bakıldığında 6,1 inçlik ekran, 128 GB dâhili depolama, 6 GB RAM, 3.500 mAh batarya, 8 çekirdek ve 2,84 GHz CPU’ya sahip olduğunu görüyoruz. Telefonun gücünü aldığı işlemci ise Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 855.

G8 ThinQ ile aşağı yukarı misal özelliklere sahip olduğunu söyleyebileceğimiz V50 ThinQ ise 6,4 inç ekran, 128 GB dâhili depolama, 6 GB RAM, 4.000 mAh batarya, 8 çekirdek ve 2,84 GHz CPU’ya sahip. Cihaz, tıpkı G8 ThinQ üzere gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Yükleme Hızı Nasıl Artırılır?

Bir yandan download suratı konusunda külfet yaşarken, bir yandan da upload suratı dertleriyle boğuşuyoruz. Münhasıran internet üzerinden ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir