Home / Cep Telefonu Tanıtımları / Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 2, Çinli telefon üreticisi tarafından bir süre önce tanıtılarak kısa sürede piyasaya sürülmüştü. Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Xiaomi Redmi Note 2 modelinden sonra Redmi Note 3 modelinin piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Çin’ in başkenti olan Pekin’ de düzenlenen etkinlikte tanıtılan cep telefonu modelinin serinin önceki telefonlarından farklı bir stratejiye sahip olduğu dikkat çekiyor.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Çin’ de üretimi yapılan ve piyasada ki telefonlar arasında en çok tercih edilen modeller arasında yerini alan Xiaomi, tanıtmış olduğu yeni modelinin hem fiyatı hem de özellikleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Redmi Note 3 modelinin gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan bu modelde tamamen metal gövde, parmak izi okuyucusu gibi özellikler ön planda yer almaktadır.

Cep Telefonu Fiyatları

Xiaomi Redmi Note 3 Özellikleri

Xiaomi Redmi Note 3 modelinin özelliklerine baktığımızda gözümüze çarpan ilk detaylardan birisi Mi 6’ ya benzer bir tasarıma sahip olmasıdır. Mi Note 3’ ün ön ve arka yüzü cam materyalden oluşmaktadır. Ekran büyüklüğü 5.5 inç büyüklüğündedir. Telefonun kasa çerçevesi 7 serisi alüminyum ile kaplanmıştır. Çoğu yönüyle Mi 6’ ya benzetilen Mi Note 3, işlemci gücüyle farklılık göstermektedir. Telefonda 64 bit destekli Snapdragon 660 işlemcisi kullanılmaktadır. Daha önceden tanıtılan Mi Note modellerinde genellikle üst seviyede işlemciler yer alırken Mi Note 3 modelinde orta segmentte bir işlemci kullanılması beklentileri biraz düşürmüş olabilir. RAM desteğinde herhangi bir kısıtlama yapılmadan 6 GB RAM desteği eklenmiştir. Yeni cep telefonu modelinde micro SD kart desteği bulunmamaktadır. Bunun yerine 64 GB ve 128 GB olacak şekilde iki farklı versiyonu bulunan depolama alanına yer verilmiştir. Mi Note 3 modelinde de diğer telefonlarda oldukça popüler olan çift kamera teknolojisi kullanılmıştır. Çift kameralardan biri normal çekim yaparken diğeri de 2x telefoto çekim yapabilmektedir. Kameraların ikisi de 12 MP çözünürlüğündedir. Telefoto kamera seçeneği ile arka planı bulanık bokeh efektli resimler çekilebilmektedir. Mi 6 serisinde ki telefoto kamerada bokeh efektinin ortaya çıkmasını sağlayan algoritma üzerinde geliştirmeler yapılarak açığa çıkan sorunlar ortadan kaldırılmıştır.

Yeni Telefonun  Fiyat Bilgisi 

Telefonun 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip olan iki farklı versiyonu bulunmaktadır. 64 GB depolama alanına sahip modelin fiyatı 2068 TL’ dir. 128 GB depolama alanına sahip modelin fiyatı 2349 TL’ dir. Kampanyalı satışlar ile yeni müşterilerine ulaşmaya çalışan firmanın ileri zamanlarda yeni ve farklı ödeme şekilleri karşımıza çıkacaktır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Exynos 980’li Vivo X30 serisi tanıtıldı

Uzun vakittir konuşulan ve merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Vivo X30 ve Vivo X30 Pro, nihayet tanıtıldı. Uzun müddetli ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir