Home / Akıllı Telefonlar / Vivo V17 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Vivo V17 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Vivo Çinli üretici yeni tanıtımları ile birlikte en yeni nesil telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. OPPO ve OnePlus grubunda yer alan firmanın iki selfi kameralı açılan kamera sistemleri ile yeni akıllı telefonlar arasında yer aldığı bildirildi. Tam ekranlı cep telefonları için çalışmalarına ağırlık veren firmanın yeni ürünü olarak piyasaya sürdüğü Vivo V17 Pro muhteşem bir tasarıma sahip.

Vivo V17 Pro akıllı telefon panel olarak 6,44 inç Süper Amoled paneli ile hazırlanmış. Telefon yüzeyindeki ekran 2440×1080 piksel ekran özelliğine sahip. Önemli olana kısımlardan bir tanesi yine ekran modülü. Kavisli bir şekilde hazırlanan ekran düşme gibi durumlarda çizilmelere ve darbelere önleyici olarak düşünülmüş. Yine artık telefonların vazgeçilmez özelliği haline gelen parmak izi okuyucu sistemi ile donatılmış.

Vivo V17 Pro Kamera Özellikleri

Ön panel ve arka panel olmak üzere farklı şekillerde üretilen modelin en önde çıkan fark edilen özelliği; zumlama özelliğine sahip selfie modülü ana kamera haricinde yardımcı olarak üç farklı kamera yine Vivo V17 Pro içinde mevcut. Yüzeysel olarak tamamen ekran ile kaplı olan telefon için yeni sürüm genişleme kameralar da kullanılmış. Yeni model için sinyaller veren firmanın açıklamalarında “ Genişletilebilir modül için çalışmalar yapılıyor” şeklindedir.

32 Megapigsel ana kamerası bulunan yeni modelin aynı zamanda 2 megapiksel de derinlik sensörleri mevcut. Ön kameranın hazırlanışında selfi için en harika görüntülerin ortaya çıkmasının yanı sıra geniş açılık optikler kullanılması amaçlanmış. Telefon çekimlerinde görüntülere efektlerin hazırlanması da kullanıcılar için ayrı bir özellik olarak görülebilir.

Yeni Modelin Özellikleri

Arka kısımda yer alan kameralar ise 48 megapiksel ana kamera ile oluşturulmuş. Yan kısımlarında yer alan derinlik ve efektler içinde ayrıca iki ayrı kamera daha bulunuyor. Dörtlü kamera sisteminin oluşumunu bu yeni model içinde bulabiliyorsunuz.

Telefonun içi kısmında ise yeni akıllı telefonlar için sürekli kullanım içinde olan firmanın Qualcomm Snapdragon bulunduğu biliniyor. Özel üretim olarak adlandırılan modeller içinde yer alan Vivo son dönem çiplerinden Octacore SoC ile süslenmiş. İşletim sistemi Andorid 9,0 “Pie” özel çeşitlendirilmiş versiyonu. Telefon içinde NFC, Bluetooth 5.0, ac WiFi, yüz kilidini açma, çift SIM desteği ve USB 3.1 gibi birçok farklı açıdan yer alan sistem mevcut. Normal şekilde şarj edilen bataryaları çok ince değil. Bakalım bu hali ile ülkemizde kullanım açısından ne kadar yaygın bir hal alacak. Hep birlikte göreceğiz.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei'nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40'ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir