Home / Android - Uygulama Programları / TikTok, Uygur Türkleriyle ilgili medyayı önce kaldırdı sonra özür diledi

TikTok, Uygur Türkleriyle ilgili medyayı önce kaldırdı sonra özür diledi

Kısa müddette yerküreye yayılan içtimaî medya platformu TikTok, Çin’in Uygur Türkleri’ne uyguladığı zulmü eleştiren bir kullanıcının hesabını askıya aldı. Sonrasında hesabı faal ederek yaşananlardan dolayı özür diledi.

TikTok’ta @getmefamouspartthree kullanıcı ismiyle paylaşım yapan Feroza Aziz ismindeki üye, medyasında önce her zamanki üzere sıklık tavsiyelerinde bulunup akabinde Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölümü’ndeki Uygur Türkleri’ne Çin’in uyguladığı basınca vurgu yaptı ve yaşananlara tarafında reaksiyon verilmemesini eleştirdi.

Feroza Aziz, paylaştığı medyada berrak Müslümanların yekuna kamplarına yavuzla götürülmesi, öldürülmesi, tecavüz edilmesi ve diyanet değiştirmeye zorlanması üzere preslere maruz kaldığına dikkat çekip bu konunu araştırılması gerektiğini laf ediyor.

Bu manzaranın akabinde Feroza Refi’nin hesabı askıya alındı. TikTok bahisle ilgili açıklama yaptı. Hesabın kilitlenmesinin sebebinin farklı bir nedeni olduğunu duyurdu. Muhterem’in farklı bir hesaptan paylaştığı eski bir medyasının bir saniyelik kısmında Usame Bin Ladin’in imajına konum veriliyordu. Bu nedenle o hesap kapatıldı. Aziz, yeni bir hesap açıp Uygur Türkleri ile ilgili medyayı paylaştı. TikTok birebir cihazla iki farklı hesabın eşleştiğini farkedince Refi’nin yeni hesabını da kilitledi. TikTok bu yaşananlardan sonra Şanlı’nın yeni hesabının kilidini kaldırdı ve yaşananlardan dolayı özür diledi.

MOBİL Cep Okulu

BİR DE BUNU OKUYUN

2020 uygulamalar

En iyi iPhone Uygulamaları

En iyi iPhone uygulamaları 2019 Yılı içinde en iyi iphone uygulamaları konusunda bir araştırma yaptık. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir