Home / Akıllı Telefonlar / Taksitli Satılan Cep Telefonları

Taksitli Satılan Cep Telefonları

Taksitli Satılan Cep Telefonları

Teknolojinin sürekli olarak gelişmesiyle birlikte birçok kolaylık cep telefonlarının içine yerleştirilmiş durumdadır. Modern hayatın bize sunmuş olduğu akıllı telefonlar sayesinde iletişime dair her türlü ihtiyacımız çok rahat bir şekilde karşılanmaktadır. Günümüzde cep telefonları modelleri özellikleri, performansı, tasarımı ve fiyatına göre ayrılmaktadır. Hayatımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz bu cihazları satın almak için birçok alternatif bulunmaktadır. Buna bağlı olarak taksitli satılan cep telefonları nelerdir detaylı bir şekilde inceleyelim.

Taksitle Satılan Cep Telefonları

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında ilk sırada yer alan cep telefonlarının satışına dair yeni düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenleme doğrultusunda bazı telefonlara 6 ay taksit yapılırken bazı telefonlara 12 ay taksit seçeneği sunulmuştur. Peki, taksitli satılan cep telefonları nelerdir? Cep telefonları için kullanmış olduğunuz tüketici kredilerinde ki 6 aylık taksit süresi 12 aya çıkarılmıştır. Alınan kararın içeriğinde 3.500 TL’ nin üzerinde satışa sunulmuş olan telefonların satışı 6 ay taksitlendirmeli, 3.500 TL ve altı olan cep telefonlarının satışlarının da 12 ay taksitlendirmeli olacağı bildirilmiştir. Yönetmeliğe cep telefonları taksidi ile alakalı geçici bir madde eklenmiştir. Bu madde de fiyatı 3500 TL ve üzerinde olup taksitli satılan cep telefonlarının 6 ay taksit yerine 12 ay taksit yapılacağı ve bu taksitlendirme süresinin 31 Ocak 2019’ a kadar geçerli olduğuna yer verilmiştir.

6 Taksit İle Alınabilecek Cep Telefonları

Telefon ihtiyacı kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için telefon tercihi yaparken kişisel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak seçim yapmak daha doğru olur. Piyasa da birçok segmentte ve fiyat aralığında yer alan, taksitli satılan cep telefonları bulunmaktadır. Özellik, performans ve fiyat bakımından değişiklik gösteren yüzlerce telefon modeli arasından kendi ihtiyacınızı karşılayabilecek fonksiyonları belirlemeniz gerekmektedir. Taksitli satılan cep telefonları alternatifinden yararlanmak isteyen tüketiciler için 6 taksit ile alınabilecek telefon alternatifleri bulunmaktadır. Bu telefonların fiyatlarını ve modellerini genel olarak sıralamak gerekirse:

Apple iPhone x 64 GB: 8299 TL

Huawei P20 Pro: 5999 TL

Samsung Galaxy Note 9 N960F: 5999 TL

Apple iPhone 8 Plus 64 GB: 5999 TL

Apple iPhone 8 64 GB: 4999 TL

12 Taksit İle Alınabilecek Cep Telefonları

3500 TL ve altında ki limitte bulunan ve taksitli satılan cep telefonları için 12 ay taksit yapılmaktadır.  Bu telefonların modellerini ve fiyatlarını sıralarsak:

Vestel Venüs V5 32 GB: 1099 TL

Nokia 5: 1499 TL

General mobile 64 GB: 1499 TL

Apple iPhone 6 32 GB: 2.399 TL

Huawei P20 LIFE 64 GB: 2.399 TL

Nokia 8: 2,299 TL

About Cep Okulu

Check Also

Samsung Galaxy Note Serisi

Samsung Galaxy Note Serisi

İlk olarak 2011 yılında tanıtılan ve o günden bu yana model ve özellikleri bakımından geliştirilerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir