Home / Akıllı Telefonlar / Samsung Galaxy Note Serisi

Samsung Galaxy Note Serisi

İlk olarak 2011 yılında tanıtılan ve o günden bu yana model ve özellikleri bakımından geliştirilerek kullanıcılarına sunulan Samsung Galaxy Note serisi en çok satanlar listesinde yerini almaktadır.  Samsung Galaxy Note serisinin ilk üyesi 2011 yılında tanıtılan Galaxy Note adı verilen cihazdır. Çıktığı dönemde diğer cihazlara göre ekran büyüklüğü ile dikkatleri üzerine çeken bu cihaz ilk phablet cihazlar arasında yerini almıştı. Galaxy Note’ un özellikleri genel olarak 5.3 inç ekran, 800 x 1280 piksel ekran çözünürlüğüne sahip Super AMOLED ekran, 1 GB RAM, çift çekirdek işlemci şeklindedir. 2012 yılında Galaxy Note II satışa sunuldu. 2012 yılının başarılı bir ürünü olan Note II’ nin genel özellikleri arasında 5.5 inç ekran, 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekran, 2 GB RAM, dört çekirdekli Samsung Exynos 4412 sistem çipi bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Note Serisi

Samsung Galaxy Note 3

2013 yılında satışa sunulan Galaxy Note 3, günümüzde dahi birçok ülkede hala satılmaktadır. Diğer Samsung Galaxy Note serisi cihazlarına nazaran yenilikçi tasarımlarıyla gündeme gelen Galaxy Note 3 kullanıcıları tarafından oldukça sevilmişti. Özellikleri arasında 5.7 inç. ekran, 1080 x 1920 piksel çözünürlüğü sahip Super AMOLED ekran, Snapdragon 800 işlemci, 13 MP kamera, 3 GB RAM yer almaktadır. Galaxy Note 3 modelinin farklı bir versiyonu olan Galaxy Note 3 Neo, 2014 yılının ilk dönemlerinde tanıtılmıştı. Note 3 cihazının az özellikli hali de denilebilir. Özelliklerine bakacak olursak 5.5 inç ekran, 2 GB RAM, 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekran, 8 MP kamera, altı çekirdekli Samsung Exynos 5 işlemcisi vardır. 2014 yılında tanıtılan, Samsung Galaxy Note serisinde yer alan cihazlardan biri de Samsung Galaxy Note 4 modelidir. Cihazın özellikleri arasında 5.7 inç büyüklüğünde ekran, 16 MP kamera, 3 GB RAM, dört çekirdekli Snapdragon 805 çipli işlemci bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note serisinin en farklı modellerinden biri olan Note Edge, Samsung’ un amiral gemisi olarak baz aldığı Galaxy Note cihazı ile birlikte tanıtılmıştı. Note Edge modelinin kenarlarında da ekran bulunmaktadır ve sahip olduğu bu ekranlarda çeşitli bildirimler gösterilmesini sağlamaktadır. 5.6 inç büyüklüğündedir. 16 MP kamerası ve 3 GB RAM özelliği vardır.

Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note serisinden biri olan Note 5, 2015 yılında tanıtılmıştır. Özellikleri arasında en çok sahip olduğu ince tasarımı, parmak okuma özelliği ve gelişmiş donanımı ilgi görmüştür. Samsung Galaxy Note serisinin en gelişmiş versiyonu Galaxy Note 7 modelidir. Dikkat çekici özellikleri arasında Gorilla Glass 5, iris tarayıcısı, çift taraflı kavisli ekranı, USB Type-C bulunmaktadır. Samsung Galaxy Note serisi dünden bugüne olan evrimini bu şekilde tamamlamıştır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Sony, Telefonlara Kamera Yetiştiremiyor

Yeni bir rapora nazaran Sony, akıllı telefon kamera sensörü talebini karşılamakta zorlanıyor. Telefon satışları son yıllarda suratını kaybetse de ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir