Home / Akıllı Telefonlar / Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8

Akıllı telefon cihazı sektöründe ilk sırada yer alan markalardan biri olan Samsung, Galaxy serisine fiyat- performans noktasında oldukça iddialı yeni bir ürün daha kazandırmaktadır. Samsung Galaxy A8 adı verilen bu cihaz diğer Samsung tasarımlardan oldukça farklıdır. Samsung, amiral gemisi ürünlerinde kullanmış olduğu Infinity Display’ i tercih ederek A8 modelinde de buna yer vermiştir. Samsung’ un diğer modellerinde bulunan aydınlatmalı kapasitif tuşlar ile ana ekran tuşu yerine Android işletim sisteminin bulunduğu sanal tuşlar kullanılmıştır. Ekran- gövde ve sanal tuşların kullanılması bakımından teknoloji meraklılarının gönlünü fetheden bu cihaz kullanıcılarına daha iyi bir deneyim vaat etmektedir. Samsung Galaxy A8 modelinin tasarımında yapılan değişiklik ekranın en- boy konusunda ve kasa genişliği bakımından değişiklik yapılmasını sağlamaktadır.

Samsung Galaxy A8

Telefonun Özellikleri 

2018 yılında tanıtılan ve satışa sunulan Samsung Galaxy A8, içerisinde yenilikçi birçok özellik barındırmaktadır. Genel olarak Galaxy A8 modelinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse: Kasa yapısı ve görünüm bakımından dokuzuncu nesil S serisine benzetilen A8, kasa ile çerçevesinde kullanılmış olan materyaller sayesinde görünümü bakımından kullanıcıları oldukça etkilemektedir. Cep Telefonu modelinin çerçeve kısmı metalden üretilmiş kapak kısmı ise camdan üretilmiştir. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Sahip olduğu IP68 sertifikası sayesinde toza ve suya karşı dirençli olduğunu kanıtlamıştır. Yaklaşık 30 dakika 1,5 metre derinlikte ki su altında kalabilme özelliğine sahiptir. Parmak izi okuyucusu ile güvenlik konusunda beklentileri üst düzeyde tutmaktadır. Sahip olduğu donanım bileşenleri sayesinde hızlı şarj olma özelliğini barındırmaktadır. 5.6 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahiptir. 2220×1080 piksel çözünürlüğe sahip ekranı ile görüntülerin daha gerçekçi olmasını sağlamaktadır.

Samsung Galaxy A8 

Düşük güç tüketimine sahip olan, yüksek performanslı donanım bileşenleri ile kullanıcılarına gün içinde aktif kullanım sağlayan Samsung  64 GB dahili depolama alanına ve 4 GB belleğe sahiptir. A8 cihazına gerektiğinde 256 GB hafıza kart desteği de takılabilmektedir. Sahip olduğu kamera özelliklerinden dolayı Samsung’ un amiral gemisi modellerine oldukça yakındır. 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüklere sahip iki ön kamera bulunmaktadır. LED bildirim ışığı, sahip olduğu çok sayıda ki sensörü ve birçok donanımı ile kullanıcılarının isteklerine büyük ölçüde yanıt vermektedir.

Samsung Galaxy A8 Fiyatı

2018 yılında Türkiye’ de satışa sunulan Samsung Galaxy A8 64 GB modelinin fiyatı 2400 TL’ dir. Telefonun fiyatı firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei'nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40'ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir