Home / Android - Uygulama Programları / İphone Telefonlarında İOS 13 Güncellemesi Geliyor

İphone Telefonlarında İOS 13 Güncellemesi Geliyor

İphone Telefonlarında İOS 13 Güncellemesi Geliyor

İphone İOS 13 güncellemesi için neler yapılması gerekiyor? Apple firmasının yeni modeli olarak bilinen iphone 11 tanıtımından sonra yeni bir hamle ile karşımıza çıkıyor. Tüm İphone modellerinde güncelleme yapılacağı bildirildi. 19 Eylül tarihinde yapılacak olan güncelleme için telefonlarınızda bir takım hazırlıklar yapmanız gerekecek. Yeni hazırlanan işletim sisteminin işlemlerini sorunsuz bir şekilde halletmek için ön hazırlık yapmanız gerekiyor.

Apple firmasının karanlık mod ekleri ve daha fazları için yapacağı çalışmalar iphone ve İpod touch sahipleri faydalanacak. Hangi modeller olduğu ise aşağıdaki listeden kontrol edilebilir. Yazılım güncellemesi İphone İOS 13 güncellemesi olarak isimlendirildi. Firma yeni hazırlanan özellikler ile fotoğraf uygulamalarını, karanlık mod uygulamasını, klavye kullanım uygulaması gibi bir çok farklı hizmeti bir arada sunan bir güncelleme getiriyor.

İOS 13 Güncellemesi

Ancak yapılacak güncelleme için sizlerin de kendi telefonlarınızda birkaç hazırlık yapmanız gerekiyor. Yoksa güncelleme yapamayacaksınız. Telefonlarınızda yapacağınız birkaç temizlik sonrasında sizlerde yeni yazılımı telefonlarımızda ki kurulumunu rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

İphone İOS 13 güncellemesi Hangi Modellerde Olacak?

Öncelikle yapılacak olan güncelleme tarihi firma tarafından 19 Eylül Perşembe günü olarak belirlendi. İpad için yapılacak yazılım değişikliği ise 30 Eylül Pazartesi günü olarak bildirildi. Uygulama ve yazılım güncelleme işlemleri aşağıda belirtilen İphone modellerinde olacak.

iPhone XS           12.9-inç iPad Pro
iPhone XS Max 11 inç iPad Pro
iPhone XR           10,5 inç iPad Pro
iPhone X             9,7 inç iPad Pro
iPhone 8              iPad (6. nesil)
iPhone 8 Plus    iPad (5. nesil)
iPhone 7              iPad Mini (5. nesil)
iPhone 7 Artı     iPad Mini 4
iPhone 6S           iPad Air (3. nesil)

Güncelleme İşlemleri İçin Neler Yapılması Gerekiyor?

İşletim sistemlerinin güncelleyebilmeniz için kendi telefonlarımızda biraz temizlik yapmanız gerekiyor. Ancak yapacağınız temizlemeden önce mutlaka kendi telefonunuzda yer alan bilgileri yedeklemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Güncelleme sonrasında bazı bilgilerinizi bu şekilde geri alabilmeniz mümkün olabilir. Ama güncellemeyi tedbir almadan yaparsanız tüm bilgileriniz silinecektir.

Fotoğraflar kısmında temizlik

Telefonunuzda yer alan rastgele olan resimlerin temizliğini yapın. Uygulamalarda yer alan ve tüm ekran modüllerinden kurtulmanın vakti gelmişti.

Kullanılmayan Uygulamalar

Hepimiz gerek meraktan olsun gerek kullanırız diye bir takım uygulamalar yüklüyoruz telefonlarımıza. Ancak zamanla bu uygulamayı hiç kullanmadığımızı anlıyoruz. Ama silme işlemini hep geri atıyorduk. Şimdi bu kullanılmayan uygulamalardan da kurtulma zamanı. Kullanılmayan uygulamalarınızı temizlemek için iTunes veya iCloud işlemlerinizi hızlandırır ve yedekleme bile alabilir.

Yedekleme için İCloud Kullanabilirsiniz

Apple kullanıcılarının çok iyi bildiği bir temizleme ve yedekleme araçlarındandır. Ücretsiz olarak sizlere yaklaşık 5GB bir alan sağlar. Hiçbir para vermeden tüm yedeklemelerinizi bu alana kayıt edebilirsiniz. Kurulumdan sonra Ayarlar > adınıza dokunun > iCloud > iCloud Yedekleme > Şimdi yedekle yapmanız gereken işlem tamamlanmıştır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


One comment

  1. Yazı için teşekkürler gerçekten çok bilgilendirici olmuş 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir