Home / Akıllı Telefonlar / Huawei P Smart nasıl bir telefon?

Huawei P Smart nasıl bir telefon?

Doların artışı ile bilindiği üzere telefon fiyatları da oldukça yükseldi. Bu nedenle orta segment telefonlara rehavette arttı. Çok yüksek fiyatlar talep etmeyen, fiyatlarına göre de ideal özellikler sunan Huawei markası da ön planda gözlemlenmektedir. Bu nedenle size Huawei telefonlarından bir tanei olan Huawei p smart hakkında bir yazı hazırladık.

Ultra geniş 19:9 ekranı olan Huawei p smart cep telefonu, makul fiyatla alınabilecek en iyi telefonlardan bir tanesi olduğunu söylersek yanışmış olmayız. Ekran kalitesi olarak aynı segmente sahip telefonlara baktığımızda aralarında 1000TL gibi bir fiyat uçurumu olduğunu rahatlıkla görmek mümkündür.

Tabi her anlamda fiyatı yüksek olanlardan avantajı olduğunu söyleyemeyiz. Kalite ve güç konusunda bazı ödünleri vardır. Yine de kendi kategorisindeki en iyi performansı sizlere sunmasa da ortaya hiç de kötü bir iş çıkarmamaktadır.

Huawei p smart’ın tasarımı

Bu cep telefonunun iPhone x hissiyatı uyandırmak gibi bir amacı olmasa da, bir iPhone hissiyatı uyandırdığını belirtmek isteriz. Fakat iphonex’den çok iphone6 modelini anımsatmaktadır. Arka yüz tasarımıyla bu düşünceye vardığımız Huawei p smart akıllı telefona ön yüzden bakıldığında üst segment bir cep telefonunu aratmamaktadır.

Son zamanlarda daha çok trend hale gelmiş olan ince çerçeveli tasarımı ve 18:9 görüntüleme oranlı bu ekrana sahip olması sayesinde, bu cep telefon için orta sınıfın en iyi üyelerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bu telefonun tasarımı için kullanılmış malzemelerden söz edecek olursak, arka yüzeyi için Alüminyum malzeme kullandıklarını söyleyebiliriz. Ön cam için ise yekpare cam kullanılması ile Huawei p smart’ın tasarımı, farklı bir boyut kazanmıştır.. Ayrıca arka tarafında konumu ve kullanımı açısından çok kullanışlı olan bir parmak izi sensörü bulunmaktadır. Bunlara ek olarakUSB-C yerine microUSB 2.0’a yer vermektedir.

Tüm bu özellikleri ile fiyat-performans ilişkisi açısından oldukça başarılı olan bu telefon olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda hoş teması ve kaliteli özellikleri ile bir kullanıcının, bir telefonda arayacağı neredeyse bütün özellikleri karşılayabilmektedir.

About Cep Okulu

Check Also

Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8

Akıllı telefon cihazı sektöründe ilk sırada yer alan markalardan biri olan Samsung, Galaxy serisine fiyat- …

One comment

  1. Huawei P Smart güzel bir telefon sizlerinde verdiğiniz bilgiler doğrultusunda artık daha emin oldum. teşekkür ederim bilgilendirme için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir