Home / Cep Oyun / Granny Korku Oyunu Nasıl Oynanır?

Granny Korku Oyunu Nasıl Oynanır?

Granny Korku Oyunu Nasıl Oynanır?

Korku oyunları arasında başka bir ünü olan Granny, bitirilmesi en zor olan korku oyunları arasında yer alır. Oyuncular ilk olarak, “Granny korku oyunu nasıl oynanır?” sorusunun cevabını kendilerince çözmeye çalışırlar ancak bu sorunun cevabı birçok oyundan sonra net bir cevap kazanır. Bunun nedeni ise oyunun “Easy” modda bile son derece zor olmasıdır.

Granny korku oyununda kişinin kapatıldığı evden kaçması gerekir ancak oyuncuyu eve kapatan büyükanne, son derece hassas duyulara sahiptir. Bu nedenle her hareket son derece dikkatli olmalı ve büyükanneye yakalanmaktan kaçınılmalıdır. Büyükanneden kaçmak her ne kadar zor olsa da oyun sırasında dikkat edilen birkaç ufak detay, oyunu bitirmeye yardımcı olur.

Granny Korku Oyunu Nasıl Geçilir?

Granny korku oyunu nasıl oynanır?” sorusunu, “Granny korku oyunu nasıl geçilir?” olarak çevirmek daha mantıklı olur. Oyunun her aşaması zor ve aşamaları geçmek için büyük bir özveri gerekir. Peki, oyunu bitirmek için ne yapılmalıdır ve oyunun bitirilmesi için nasıl oynanması gerekir?

  • Oyunu girip, “Play” butonuna bastığınız andan itibaren karşınıza ilk olarak oyunun zorluk seviyesi için 3 farklı seçenek gelir. Oyunu ilk defa oynuyorsanız veya acemiyseniz, “Easy” modunu seçmeniz, oyundan daha çok zevk almanıza neden olur.
  • Oyuna başladığınız anda çevrenizde “hammer” adı verilen çekiç benzeri bir alet bulmalısınız. Bu aletle evin içerisinde birçok noktaya ulaşabilir ve bir üst kata geçerek, oyunun bir aşamasını geçebilirsiniz.
  • Hammer’ı elimize aldıktan sonra evin bir odasında cansız bir manken ve hemen mankenin arka kısmında yer alan tahtalar, bulunduğunuz aşamayı geçmenize yardımcı olur. Söz konusu tahtaları alıp, kameranın olduğu odaya gitmeniz gerekir. Bu odaya giderken yerde tuzak olduğu için zayıf görünen yere tahtaları yerleştirmeli, odaya devam etmeli ve kamerayı kırmalısınız.
  • Oyun içerisinde yer alan her detayı göz önünde bulundurmalı, gizli bölmeleri, çekmeceleri, dolapları ve malzeme olabilecek her yeri karıştırmalısınız. Bu sırada bulduğunuz malzemeleri ise bir üst bölüme geçerken kullanıp, oyununun aşamalarını hızla geçmelisiniz.
  • Oyun içerisinde büyükanne sürekli peşinizde olduğu için ses yaptığınız her yere gelir. Gelirken sesini duyabilirsiniz ve en müsait olan yere saklanmanız gerekir.

  • Oyun içerisinde “shift” tuşunu kullanarak, gerektiği yerlerde yavaş hareket edebilirsiniz.
  • Gizli bölmelerde veya dolaplarda bulduğunuz iğneleri peşinizde olan büyükanneye atarak, büyükannenin belirli bir süre hareketsiz kalmasını sağlayabilir ve kilitleri açmak için daha rahat hareket edebilirsiniz.
  • Oyun içerisinde bir kilit bulmak zor olabilir ancak aşırı derecede dikkat gösterirseniz, her kilidi bulabilirsiniz. Kilitleri bularak da bir sonraki aşamaya geçirecek olan asıl kapının kilidini keşfedebilirsiniz.
  • Mutfak, salon, oturma odası ve her odada mutlaka bir kilit bulunur. Bu kilitleri mutlaka keşfedip, asıl kapının anahtarını bulmanız gerekir.
  • Büyükanneden kaçmanın en iyi yolu, işinizin bittiği bölgelerde ses yapıp, sonrasında kilit açma yerlerine gitmektir.

Granny Korku Oyunu Nasıl Bitirilir?

Granny korku oyunu nasıl oynanır?” sorusu bir kenara dursun, oyunun nasıl bitirildiği daha büyük önem taşır. Granny oyununun bitmesi için ana kapıda yer alan her kilidi bulmak gerekir. Tuvalet, mutfak, mutfak dolapları, çekmeceler, karpuz, kuyu, merdiven yanlarında bulunan dolaplar ve oyunun birçok bölgesinde bulunan çekmeceler kilitleri barındırır. Ayrıca söz konusu bölgelerde ise birçok alet edevat bulunur. Kilitler ve aletler sayesinde ana kapıyı aşama aşama çözmeniz gerekir. Her kilit, ana kapıda farklı bir aşamanın kat edilmesine yardımcı olur. En son ise bulunan kod, ana kapının açılmasına ve oyunun bitirilmesine yardımcı olur. Oyuncunun tüm bunları yaparken oyunu bitirmek için sadece 5 gün hakkı olduğunu unutmaması da önemlidir.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir