Home / Cep Oyun / Fortnite- Video Oyunu

Fortnite- Video Oyunu

Yılın En İyi Oyunu Fortnite!

“Yakın zamanlarda popülerliğini çok üst düzeye taşımış olan Fortnite oyunu, en çok oyuncuya sahip olan bir Battle Royale oyunudur. Üstelik belirli bir kitlede sabitlememesinin yanı sıra her geçen gün kitlesini arttırarak büyütmektedir. Ve söz konusu olan Fortnite video oyununun neden bu kadar sevildiğini merak etmemek elde değil.”

Yılın en iyi oyunu seçildi!

Çok hızlı bir şekilde yükselmiş olan Fortnite oyunu, gerçekten çok az rastlanan bir hızda çıkışı yakaladı. Ve bu çıkışı ile yılın en iyi oyunu olmaya hak kazandı. Üstelik Fortnite oyunu, yılın en iyi oyunu ödülü almasının yanı sıra en iyi rekabetçi oyunu ödülünde kazanarak iki ödülün sahibi oldu.

Bu denli hızlı yükselişi ile birlikte böyle bir ödüle laik görülmesi birçok kişiyi şaşırtsa da bizce o kadar da şaşırılacak bir durum değildir. Gerekse grafikleri ve bağlayıcılığı açısından birçok oyuncuyu kendi bünyesinde tutmayı başaran Fortnite Battle Royale, kazanmış olduğu ödülün hakkını vermektedir.

Fortnite neden bu kadar sevilmektedir?

Bilindiği üzere birçok Battle Royal oyunu vardır. Fakat Fortnite;  bilinenlerin aksine oyuncularına gerekse grafik bakımından, gerekse de mekanikleri ile eğlenceli ve rengârenk bir ortam sunmuştur. Özellikle kendi kategorisinde bu sebepleri sayesinde herhangi bir rakibe sahip olmamaktadır.

Bir oyun için topluluğunun kalitesi de çok önemlidir. Oyuncularıyla içli dışlı bir ilişki kurmayı başaran Fortnite oyunu topluluğu, işlerini gayet iyi bildiklerini belirtmeliyiz. Çünkü başarılı bir topluluk, oyunu güncel kılar ve oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilir.

Geliştiricilerin yanı sıra oyunun Youtube ve Twitch gibi sayfaların yayıncılarının da sevmesiyle desteklerini almıştır. Bu sebepten dolayı oyuncuların daha çok dikkatini çeken Fortnite io oyunundaki kaliteden dolayı vazgeçilmez bir konuma gelerek ilgiyi üstünde tutmayı başarabilmiştir.

Genel olarak neden sevileceğini toparlayacak olursak, bir oyunda olması gereken birçok özelliğin aynı anda bu oyunda var olduğundan sevildiğini söyleyebiliriz. En önemlisi sahip olduğu özelliği ise kaliteli bir oyun deneyimi sunarak oyunu oynamaya başlayan oyuncuları kaybetmemesi olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce Fortnite oynamadıysanız kesinlikle oynamanızı tavsiye ederiz. İyi oyunlar dileriz.

About Cep Okulu

Check Also

Wow Oyunu 192-207 Arası Cevapları

Wow Oyunu 192-207 Arası Cevapları Her hafta yeni bir oyun düzenin yayınlanan cevaplarında bu hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir