Home / Cep Telefonu Tanıtımları / En güvenli cep telefonu şifresi

En güvenli cep telefonu şifresi

En güvenli cep telefonu şifresi

En güvenli cep telefonu şifresi nasıl oluşturulur? Cep telefonlarının güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için güvenli cep telefonu şifresi koymak gerekmektedir. Telefon şifreleri ile telefonlarımızı çalınsa bile verilerimizi koruyabilmekteyiz. Böylece hem istemediğimiz kişilerin cep telefonumuzdaki verileri görmesini engellerken hem de koyduğumuz şifreyle telefonu güvenli hale getiririz.

Cep telefonları günlük hayatımızda büyük bir yere sahip olan teknolojik cihazlardır. Cep telefonlarını en güvenli cep telefonu haline getirmek için şifre belirlerken bir takım kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Güvenli cep telefonu şifresi oluştururken öncelikle sizin için bir tehdit olmayan yani unutma ihtimalinizin en düşük olduğu bir şifreyi belirlemelisiniz. Hatta ilk belirlemelerde şifreyi bir kağıda not ederek saklamanızda büyük fayda vardır. Kısa süre kullanımın ardından bu şifre artık hiç unutmayacağınız bir rakamlar bütünü haline dönüşecektir.

Cep telefonunuz için şifre belirlerken farklı güvenlik önlemlerini tercih edebilirsiniz. İster ekran kilidi yani desen çizerek, isterseniz de farklı rakamlardan oluşan bir şifreyi kullanarak cep telefonunuzu güvenli bir telefon haline getirebilirsiniz.

Cep telefonu şifrelerine baktığımızda en güvenli cep telefonu şifresinin ne olduğunu gözlemlemek oldukça zordur. Bunu ancak kullanıcının kendi belirlemesi gerekmektedir. Ancak güvenlik şifresi belirlerken doğum yılınız gibi herkes tarafından kolaylıkla tahmin edilebilecek sayılardan uzak durmalısınız.

Güvenli Şifre Oluşturma

En güvenli cep telefonu şifresi oluşturmak için yapmanız gerekenlerin başında şifrenizde hem harf hem de sayıların bulunmasıdır. Hatta mümkünse büyük küçük harf farklılıkları da katılmalıdır. Ancak böyle bir şifre güvenli şifre anlamı taşır. Fakat cep telefonlarımız için şifre belirlerken harf gibi farklı karekterlere izin verilmemektedir. Bu yüzden herkes tarafından kolay tahmin edilemeyecek olan sayıları öncelikle bir kağıda ya da mail adresinize not etmeli ardından telefonunuzda güvenlik şifresi olarak belirlemelisiniz.

Güvenli şifre belirlemek için sadece bu veriler yeterli değildir. Bunun dışında doğum yılınızı içermeyen, bulunduğunuz il plaka kodunu içermeyen şifreler belirlerseniz tahmin edilmesi daha güç olacaktır. Ardışık sayılardan da kaçınmalısınız, örneğin 4545 ya da 3535 gibi sayılar yerine 3585 gibi farklı sayıları içeren şifreler belirlemek daha güvenli olacaktır.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Exynos 980’li Vivo X30 serisi tanıtıldı

Uzun vakittir konuşulan ve merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Vivo X30 ve Vivo X30 Pro, nihayet tanıtıldı. Uzun müddetli ...


2 comments

  1. Benim en büyük şifre kırıcı tanıdığım kardeşim. Ne yaparsam yapayım bir şekilde kardeşim şifremi kırıyor arkadaş

  2. Ben şifre oluşturunca benden doğrulama istiyor. Bir türlü beceremiyorum. Yardımcı olurmusunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir