Home / Android - Uygulama Programları / Cep Telefonu Nasıl Kumanda Olur

Cep Telefonu Nasıl Kumanda Olur

Cep Telefonu Nasıl Kumanda Olur

Teknolojinin günden güne değişmesi ve farklı boyutlara evrilmesine hep birlikte şahit oluyoruz. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda bizler de yaşadığımız yüzyılda en çok kullanılan teknolojik alet olan televizyonlarımıza yine en çok kullanılan bir diğer cihaz olan telefonlarımızla Cep Telefonu Nasıl Kumanda Olur bu yazıda bahsedeceğiz. Telefonlarımızla televizyon kanallarını değiştirmek oldukça eğlenceli bir şaka olsa da televizyon kumandasının kaybolması gibi bazı durumlarda da televizyonu açmak adına büyük kolaylık ve önem taşıyabilmektedir.

Son model televizyonlar akıllı uygulamaya sahip olan cep telefonları ile kolayca kontrol edilebilmektedir. Akıllı telefonların gelişmesi, özellik olarak farklı işlevlerinin ortaya çıkması kolaylıkları da beraberinde getirdi. Akıllı telefonlarla televizyonu kontrol etmek için tasarlanmış olan pek çok farklı uygulama mevcuttur, bizler bu sayfada en iyi olan uzaktan kumanda uygulamalarından sizlere bahsedeceğiz.

Cep Telefonu ile Televizyonu Kontrol Etme

En sade ve kullanımı kolay olan uygulamalardan ilki Peel Universal Smart TV programıdır. Bu program ile sadece televizyonlarınızı kontrol edebilirsiniz, televizyonların dışında bir ev aletini kontrol edemediğiniz için ara yüzü oldukça kolay ve basittir.

Bir diğer uygulama ise Twinone Universal TV programıdır. Programı kullanabilmek için kızılötesi özelliği olan cihazlara sahip olmanız gerekiyor. Aksi halde uygulama çalışmayacaktır. Uygulama ara yüzünü kullanırken karşınıza çıkan reklamlar kullanıcıları bu uygulamadan soğutmaktadır. Ancak ücretsiz uygulama olması sebebiyle tercih edilen bir uygulama kategorisinde değerlendirilebilir.

SURE Universal Smart TV uzaktan kulanda programı ise en fazla opsiyon bulunan uygulama sayılabilir. Bu uygulamayı farklı kılan temel özellikler ise hem kızıl ötesi hem de WİFİ ile aygıtlara bağlanabiliyor olmasıdır. Bu özelliği uygulamanın kontrol ettiği cihaz sayısını arttırmakta ve daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Uygulamanın desteklediği cihazlara örnek olarak Apple Tv, Uydu cihazları, TV’ler, DVD/Blu-Ray cihazları gibi pek çok teknolojik alet uygulamanın hükmettiği cihazlara örnek olarak verilebilir.

Sizler de bu uygulamalardan dilediğinizi kullanarak telefonunuzu bir uzaktan kumandaya çevirebilirsiniz. Televizyonlarınız başta olmak üzere diğer elektronik aletlerinizi kontrol etmek için hizmet veren bu uygulamalar, oturduğunuz yerden cihazlarınızı kontrol etmenize yarıyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Gmail Kullanırken E-Postalara Süratlice Belge Ekleme

Gmail’e dahil edilen yeni özellik, e-postalar arasında ekli belgelerin süratlice paylaşılmasını sağlıyor. Böylelikle rastgele bir e-postadaki ...


2 comments

  1. sessiz haykırış

    İnternet TV de bağlı olması gerekiyor değil mi

    • Cep Telefonunu kumanda yapmak için İnternet’e bağlı olması gerekmiyor. Uygulama içinde yer alan TV kumandasını seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir