Home / Akıllı Telefonlar / Araştırmaya Nazaran 2019’un En Uygunu iPhone XR

Araştırmaya Nazaran 2019’un En Uygunu iPhone XR

Apple, telefonlarda çoklukla satış ölçüsü değil, bu satışlardan elde ettiği kar ile öne çıkan bir firma. Gelgelelim firmanın geçen sene tanıttığı “elverişli fiyatlı” iPhone XR’nin kıymetli bir muvaffakiyet elde ettiği ortaya çıktı.

iPhone XR, Apple’ın en üst seviye işlemcisiyle gelirken kamera ve ekran yerinde bir adım geçmişten geliyor. Buna rağmen fiyatı, iPhone XS’den yaklaşık yüzde 25 daha tutarlı. Piyasa tahlil firması Counterpoint Research’in yeni raporuna nazaran iPhone XR, yaklaşık bir yıldır yerkürenin en çok satan telefonu olma özelliğine sahip. Yeni iPhone XR, gayrı çok satan Samsung A10, Oppo A9, Xiaomi Redmi 7A ve Huawei P30 üzere telefonların satışlarını geçmiş durumda.

Counterpoint’e nazaran Apple’ın iPhone XR’yi muvaffakiyete ulaştırmasının ardında, telefonun fiyatının gayri ucuz telefonlarla yarışma edecek seviyede tutulmasının olduğunu söylüyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Apple hala Samsung’dan kurtulma planları yapıyor

Mobil cihaz pazarının iki büyük rakibi olmasına ve geçmiş yıllarda büyük bir patent hengamesi yaşamalarına karşın Samsung ve Apple teknoloji ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir