Home / Cep Oyun / 2019’un En Uygun 9 Oyun Telefonu

2019’un En Uygun 9 Oyun Telefonu

Akıllı telefon oyunları her zamankinden daha grafiksel olarak karmaşık bir hale geldi. Birçok telefonda birden fazla oyun oynaya biliyorken, Call of Duty yahut Fortnite üzere yüksek grafikli mobil oyunların üstesinden gelmek için eksiksiz özelliklere sahip bir akıllı telefona gereksiniminiz var. 2019’un en güzel oyun telefonunu satın almak istiyorsanız, gelin seçeneklere bir göz atalım.

Oyun Telefonunda Nelere Bakılmalı?

En düzgün oyun akıllı telefonunu ararken, dikkat etmeniz gereken birkaç değerli özellik var. Hepsine gereksiniminiz olmasa da ne kadarına sahip olursanız, telefonunuz o kadar güzel performans gösterir.

  • Süratli CPU ve GPU: Snapdragon 8xx aralığında yahut gibisi bir seviyede ülkü bir işlemciye sahip olmalısınız.
  • Soğutma sistemi: Bir telefon, işlemcisi olağanda çok ısınmaya başladığında yavaşlar. Likit soğutma yahut gayrı bir şahsi soğutma sistemi, sıcaklığın denetimine yardımcı olacak ve daha uzun müddet daha süratli çalışmasını sağlayacaktır.
  • Büyük batarya: 4000mAh ile başlayan büyük bir batarya kuraldır. Turbo şarj özelliği olması da önerilir.
  • Çok çokça RAM ve depolama: Android telefonlarda oyun için ülkü olan en az 6GB RAM’e sahip olmaktır. Ayrıyeten oyunu çalıştırmaya devam etmeleri için mümkün olduğunca ziyade depolama sahasına gerek var.
  • Ekran yenileme suratı: Telefon ekranlarının birçoklarında 60Hz yenileme suratı vardır. Bu da ekranın saniyede 60 sefer yenilemesi manasına gelir. Birtakım oyun telefonları 90Hz ve velev 120Hz’dir. Bu sayede daha yumuşak, daha akıcı animasyonlar üretebilir.

1. Apple iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max ile başlayalım. Neredeyse her ölçüye nazaran satın alabileceğiniz en güçlü akıllı telefon. Ve iOS hala akıllı telefon oyunları için en güzel platform. Neredeyse tüm AAA oyunlar Android’de bulunmasına karşın, iOS hala en âlâ indie oyunları bünyesinde tutuyor.

iPhone 11 modelleri birebir temel özelliklere sahip, fakat oyun için 11 Pro Max’ı öneriyoruz. Zira büyük bir ekrana ve uzun pil ömrüne sahip. Bu yüzden en güzel oyun cihazı bu diyebiliriz.

2. Razer Phone 2

Oyun için en güzel Android telefonu ararken, neden en âlâ bilinen oyun donanım markalarından biriyle başlamıyorsunuz? Oyun dizüstü bilgisayarlarıyla tanınan şirketin eseri olan Razer Phone 2 epeyce ilgi alımlı bir oyun telefonu.

Büyük çerçeveli yapısının bilakis güç ve performansta nispeten başarılı. Süratli işlemcisi, büyük 4000mAh bataryası, çift Dolby Surround Ses hoparlörü ve çok ısınmasını önlemek için buhar hazneli soğutma sistemi var.

3. ZTE Nubia Red Magic

Red Magic 3, şu anda satın alabileceğiniz en düzgün oyun telefonlarından biri. Üretici ZTE cihazını “E-spor için ülkü düzeyde” formunda tanımlamaktadır. Göze çarpan özelliği ise, işlemcinin daha uzun vade daha süratli çalışmasını sağlayan fan destekli bir likit soğutma sistemine sahip olması.

Başkaca 12 GB RAM’e, 5000 mAh’lık bir bataryaya ve 90Hz ekran yenileme suratına ve 6.65 inç HDR ekrana sahip olacaksınız. Bu da ehil değilse, cihazla bir arada gelen fizikî tetikleyicilerle en rahat biçimde oyun oynayabileceksiniz.

4. Asus ROG Phone 2

Asus ROG Phone 2’den daha yeterli özelliklere sahip bir telefon bulmak için çok zorlanacaksınız. Son teknoloji eseri olan bu cihaz Snapdragon 855 Plus CPU’ya, 120Hz AMOLED HDR ekrana, ön taraftaki bulunan iki adet hoparlöre ve 12GB’a kadar RAM ve 1 TB depolama sahasına sahip.

Tamamı yarım saat içinde yüzde 40’a kadar çıkabilen 30W süratli şarj sürecine sahip bu cihazda, 6000mAh batarya bulunuyor. Tek dezavantajı ise estetik olmayan tasarımı, yani stil bilincine sahip bir telefon değil. ROG 2’nin büyük, sağlam bir tasarımı var ve yarım kilo yükünde.

5. Xiaomi Black Shark 2 Pro

İki art LED aydınlatma şeridi ile Xiaomi’den Black Shark 2 Pro, başkalarından daha çok oyun telefonuna benziyor. Tek cazibesi görünüşünde değil. Bu cihazın epeyce yeterli donanımı var. Snapdragon 855 Plus işlemci, muhteşem süratli UFS 3.0 depolama, likit soğutması ve 8 GB yahut 12 GB RAM seçiminiz var.

En etkileyici özelliği ise oyun optimize ekranına sahip olması. Düşük gecikme suratı, daha süratli oyun içi reaksiyonlara müsaade verirken, yüksek hassasiyet 0,3 mm’ye kadar ince hareketleri tanır ve size inanılmaz hassasiyet seviyeleri sunar. Bir sair düzgün özelliği ise cihazın basınca hassas olması. Oyunlarınızda farklı komutları yalnızca ekrana daha sert basarak etkinleştirebilirsiniz.

6. OnePlus 7 Pro

Harika oyun performansı elde etmek için öteki bir oyun telefonuna gereksiniminiz yok. OnePlus 7 Pro, şıklık ve donanım konusunda aradığınızın birçoklarına sahiptir.

Amiral gemisi Snapdragon 855 işlemci, 8GB RAM, 90Hz QHD ekran, çift stereo hoparlör ve benzersiz Warp Şarj 30 sistemi ile 4000mAh pil bu donanımlara dahildir. Telefonu süratli bir biçimde şarj etmenin yanı sıra, oyun sırasında fişe takılı kalsa bile ısınmaz.

Başkaca, biraz yükseltilmiş işlemciye sahip OnePlus 7T Pro’yu da incelemenizi öneriyoruz. 

7. Honor Play

Bütçenizin düşük olduğu devirlerde, Honor Play oyunlardaki grafik sonlandırmalarını ortadan kaldırmak için yardımınıza koşuyor. Cihaz tutarlı fiyata sahip olsa da üst seviye Kirin 970 işlemciye, 6GB RAM’e, yüksek kare suratları ve düşük güç tüketimi için ayarlanmış GPU Turbo özelliğine sahiptir.

Elbette bütçe dostu olmasından dolayı birkaç eksikliğe sahip. Yalnızca bir hoparlörü var ve depolama 64 GB ile sonlu. Lakin microSD yuvası sayesinde depolama sahasını arttırabilirsiniz. Batarya 3750mAh’da küçük görünse de kullanıcılar bataryanın hayli yeterli gittiğini söylüyor.

8. Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 oyun için tasarlanmış bir akıllı telefon olarak öne çıkıyor. Yenilikçi bir soğutma sistemine sahip olan S10, Unity motoruyla yapılan oyunlar için optimize edildi. Telefonda Dolby Atmos ses özellikli stereo hoparlörler ve sadece bir yıl evvel piyasaya çıkan Galaxy S9’un GPU’sunun üçte bir daha süratli bir GPU’ya sahip.

12GB RAM’e sahip olmasıyla, gelecek yıllarda çıkacak en ileri seviye oyunlarla başa çıkabilecek bir cihaz. S10’un sunduğu vesair mükemmel özellikler ise süratli performans, inanılmaz bir kamera, turbo şarj ve uzun pil ömrü.

9. Xiaomi Pocophone F1

Her türlü cep telefonunda oyun oynayabilirsiniz ve özellikler ne kadar yeterli olursa, o kadar uygun bir deneyim yaşarsınız. Pocophone F1, ellerinizi gerçek bir amiral gemisine götürmenin en ucuz yolunu size sunuyor. Orta seviye fiyatıyla F1 donanımda cimrilik yapmamış.

Üst seviye Snapdragon 845 CPU, 8 GB RAM, 256 GB depolama ve stereo hoparlöre sahip. Süratli şarj edilebilen 4000mAh batarya, uzun vade çalmaya devam edecektir. Isının bir sorun haline gelmesini önlemek için likit soğutma sistemine bile sahip bu cihaz.

Olumsuz tarafı ise, plastik ve tercih edebileceğinizden daha büyük çerçevelere sahip olması. Lakin bu estetik dertler kapağının altındaki saf gücün yanında çokça sorun yaratmıyor.

Oyun için En Düzgün Akıllı Telefonlar

Bu cihazların tümü, bu yıl oyun oynamak için en güzel akıllı telefonlar arasında taraf alıyor. Velev önemli bir oyuncu olun, isterse yalnızca gündelik oyunları tercih edin, hepsi size âlâ hizmet edecek.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir