Xiaomi RedMi?

Xiaomi RedMi?

Üreticisi Çin merkezli olan Xiaomi, 2018 yılında tanıtıp satışa sunduğu telefonlar ile bir hayli ilgi toplamış ve rakipleri ile kıyasıya bir mücadele göstererek dünyada telefon üreticisi bakımından dördüncü sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Türkiye’ de ilk etapta Xiaomi markasına ait 7 farklı telefon satışa sunulmuştur. 2018 yılı içerisinde yoğun bir çalışma gösteren marka Xiaomi Redmi modellerine dair geliştirmeler yaparak yeni modellerini Türkiye’ de ki akıllı telefon piyasasında da tanıtarak satışa sunmayı ihmal etmemiştir.

Xiaomi’ nin RedMi Serisi

2019 yılına giriş yaptığımız ilk günlerde Xiaomi markasından gelen açıklamaya göre Xiaomi’ nin bir serisi olan RedMi, bundan sonraki süreçte Xiaomi’ ye bağlı alt marka şeklinde telefonlar üreteceğini duyurdu. Yapılan bu açıklama sonrası Xiaomi Redmi modeli Xiaomi markasına bağlı ikinci alt marka olarak kesinlik kazanmış oldu. Xiaomi tarafından yapılan duyuruya göre bağımsızlık kazanan Redmi, kendi markasına ait ilk telefonunu Pekin’ de 10 Ocak tarihinde düzenleyeceği bir etkinlikte tüketicilere tanıtılacağı belirtilmiştir. Tanıtılacak cihazın adı hakkında kesin bir bilgi verilmese de tahminler Redmi Pro 2 ya da Redmi Pro 7 olması yönündedir.

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi firmasının yılın başlarında çıkarıp satışa sunmuş olduğu Redmi Note 5, tasarımı, performansı ile kullanıcıları bir hayli etkilemeyi başarıyor. 18:9 olan telefon neredeyse çerçevesiz ekran ile karşımıza çıkıyor. 5.99 inç büyüklüğe sahip olan ekranda çentik olmadığı dikkatleri çekiyor. Xiaomi’ nin Mi modellerinde görülen çentikler Xiaomi Redmi modellerinde yer verilmemiş. Cihazda Snapdragon 625 işlemcisi kullanılmıştır. Aynı zamanda 3 ve 4 GB RAM versiyonları bulunmaktadır. Redmi Note 5 cihazının pili 4.000 mAh kapasiteli güce sahiptir. Türkiye’ de satışa sunulan fiyatı 146 dolardır. Firmalara göre değişiklik gösterebilen Xiaomi Redmi Note 5’ in fiyat aralığına bakacak olursak hem performans hem de özellik bakımından tam bir bütçe dostu cihaz denilebilir.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Redmi Note 5 modelinden hemen sonra piyasaya sürülen Xiaomi Redmi Note 5 Pro yazılımsal ve donanımsal bakımdan güncel kalmaya devam ediyor. Şimdiki süreçte Android Oreo tabanlı MIUI 9.5 güncellemesini almaya hazırlanan cihazın ilk güncellemeleri Hindistan’da ki ilk parti cihazlarda gerçekleştirilecek. Xiaomi Redmi Note 5 Pro cihazının özelliklerine baktığımızda işlemcisinin Snapdragon 636 olduğunu görmekteyiz. 4 ve 6 GB RAM seçeneklerinin olduğu cihazda 12 MP ve 5 MP olacak şekilde çift arka kamerası bulunmaktadır. Ön kamera 20 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. Aynı zamanda ön kamerada portre modu da bulunmaktadır. 4 GB RAM özelliğine sahip modeli 205 dolar, 6 GB RAM özelliğine sahip modeli 249 dolar olarak satışa sunulmuştur.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Exynos 980’li Vivo X30 serisi tanıtıldı

Uzun vakittir konuşulan ve merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Vivo X30 ve Vivo X30 Pro, nihayet tanıtıldı. Uzun müddetli ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir