Home / Tabletler / Telefonunuz için Mükemmel duvar kağıtları!

Telefonunuz için Mükemmel duvar kağıtları!

Mütehassıslar yaptığı araştırmalar sonucu, renklerin kişilerin psikolojisini etkilediğini lisana getiriyor.

Bu içeriğimizde telefonunuzda kullanmanız için, sizlere renk cümbüşünü yaşatacak birbirinden hoş duvar kağıtlarını bir araya getirdik. Sizler telefonunuzda kullanmak üzere duvar kağıdı beğenirken biz de sizler için renklerin meallerinden bahsedeceğiz.

İşte telefonunuz için rengarenk duvar kağıtları;

Beyaz
Beyaz paklığı ve saflığı tabir eder. Kimi devletlerde, dul kalmış bayanları ve berbat olduğu düşünülen hatunlar ile özdeşleştirilir.  Japonya’da beyaz irtihali temsil eder.  Beyaz devamlılığı ve istikrarı da simgeler. İş görüşmesinde beyaz giymek yavaş lakin kalıcı, devamlı işçi izlenimi yaratacaktır.

Al
Kırmızının tansiyonu yükseltir, iştah açar, kan akşını hızlandırır. O yüzden  yemek markalarının logoları al renktedir. Coca Cola, Pizza Hut, Ülker,  Burger King vs üzere markalar logolarında al rengi kullanmışlardır. Gençliğe hitap eden eserlerde de al renk kullanılır. Levi’s, The Little Big, Nike, Puma üzere markalar kırmızıyı tercih etmiştir. Neden, sürat ve adrenalindir. Spor otomobillerde da al renk kullanılır. Al tabiat içinde çabucak fark edilebilen bir renktir ama uzaktan da güç ayırt edilebilir. Bu nedenle Garpta, gökdelenlerin ve yüksek noktalar mavi işaretler kullanılmıştır, lakin Türkiye’de ısrarla gökdelenlerde al renk kullanılıyor. Halbuki kırmızı renk uzaktan dikkat çekmez.  Polis otolarının da lambalarının yarısı al yarısı mavidir. Bunun nedeni de, al yakından görülebilir mavi de uzaktan. Beşerler al olan bir yanda vakit kavramını unutuyorlar. Bu yüzden gece kulüpleri ve barlarda al renk kullanılır. Bunun manası: Devri unutun! Daha çok için! Uykusuz Kalın!

Kahverengi
Kahverengi, insanın süratli hareket etmesini sağlıyormuş. Cansas’da yapılan bir araştırmada, sanat müzesinin duvarlarını değiştirilebilir renklerden yapmışlar. Beyaz ve kahverengi arasındaki farkı ortaya koymak için bir vade duvarları beyaz olarak bırakmışlar. Duvarlar beyazken kişiler yavaş hareket etmişler sonra duvarları kahverengi ile değiştirdiklerinde kişilerin daha süratli hareket ettiklerini görmüşler. Bu nedenle fast-food restoranlarının hepsinin sandalyeleri ve masaları kahverengi duvarları iste kahverengi ya da şampanya rengidir. Hiç birinin duvarını beyaz göremezsiniz. Londra’daki MC Donalds’tan Amerika’dakilere kadar hepsinin duvar fotoğrafları kahverengidir bunun manası: Çabuk tüketin! Çabuk gidin! Çalışanları iş yanında daha ziyade tutmak istiyorsanız bürolarda kahverengi mobilyalar kullanmamalısınız. Kahverengi birebir hengamda teklifsiz, rahat bir renktir. Önünüzdekinin resmiyetten uzak hissetmesini istiyorsanız, size daha rahat açılmasını istiyorsanız kahverengi giyin.  Garpta kahverengi için toprak rengidir ve gayrı kişiler arasında kaybolup gidersiniz deniliyor o nedenle iş görüşmelerinde ve profesyonel içtimalar toprak rengidir ve öbür kişilerin arasında kaybolup gidersiniz. İş görüşmelerinde, profesyonel içtimalarda sakın kahverengi giymeyin.


MOBİL Cep OkuluBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir