Home / Teknoloji Haberleri / Minecraft, bu yılın Youtube’da en çok izlenen oyunu oldu

Minecraft, bu yılın Youtube’da en çok izlenen oyunu oldu

Fortnite‘ın gelişi ile birlikte tahtı bir mühlet devreden Minecraft bu yıl büyük bir geri dönüş yaparak Youtube’da 2019 yılının en çok izlenen oyunu oldu. Doğal bunda birinci kez 2019 yılında Minecraft oynamaya başlayan PewDiePie’ın da tesiri büyük. 

Minecraft 2019’da Youtube’da en çok izlenen oyun oldu

2019 yılında Youtube‘da yayınlanan Minecraft içerikleri yekunda 100.2 milyar izlenme sayısına ulaştı. Minecraft’ın akabinde 2. sırada gelen Fortnite ise 60.9 milyar izleenme elde etti. 36.9 milyar izlenme ile Grand theft Auto V üçüncü sırada mekan alırken 29,9 milyar izlenme ile Garena Free Fire dörrdüncü sırada nokta alıyor. 29,6 milyar izlenme ile Roblox ise 2019’un en çok izlenen oyunları arasında beşinci sırada bölge alıyor. 

Yotube’un her sene merakla beklenen bir yılın özeti niteliğindeki Youtube Rewind görüntüsü da yayınlandı. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Youtube Rewind görüntüsü büyük bir dislike yapmuruna tutulmuş ve ünlü isimlerin bir araya geldiği görüntü Youtube’un en beğenilmeyen görüntüsü olmuştu. Bu yıl ise daha az risk alan Youtube daha çok geçtiğimiz yılın enlerinin sıralandığı yeni Rewind görüntüsünü yayınladı. 


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir