Home / Akıllı Telefonlar / İphone 11 Fiyatı ve Özellikleri

İphone 11 Fiyatı ve Özellikleri

Dün tanıtıma sunulan Apple’in yeni modeli İphone 11 büyük merakla tüm dünyada bekleniyordu. İphone dünya çapında yapılan araştırmalarda 2018 yılının en çok satılan telefon markaları arasında liderliğini koruyordu. Firma pahalı telefonların yanı sıra son dönemlerde çıkan haberler yüzünden artık yeni ve ucuz modeller piyasaya sürmeye başlamıştı. Ancak her yapılan yeni tanıtımda yeni bir özellik ortaya koyarak iphone serilerini daha güzel hale getirmeye başlamışlardı. Son olarak tanıtımı yapılan İphone 11 firmanın akıllı telefon portföyünde üst sıralarda yer alacağa benziyor.

İphone 11 Fiyatı ve Özellikleri

İphone 11 Pro ve Pro Max modelleri de yine tanıtım esnasında sergilendi. Hindistan’da fiyatı 700 dolardan satışa sunulacak olan modelin ülkemizdeki fiyatı daha yüksek bekleniyor. Telefonun özellikleri arasında perakende olarak satışa çıkacak modeller 128GB ve 256GB çeşitleri ile sunulacak. İlk olarak tanıtılan modelin renkleri ise toplamda 11 farklı çeşit ile sunulacak. Tabi olarak ilk ön siparişler Amerika Birleşik Devletlerinde başlayarak farklı ülkelere servis yapılacak.

 Apple firmasının tanıtımını yaptığı modelin çift arka kamera sisteminin yanı sıra aynı zamanda Spatial Audio, Çiftli Hoparlör desteği ve batarya ömrünün uzun olması için farklı özellikler olduğu görülüyor. Sıvı retina özelliği bulunan yeni model  6,1 inç ekrana sahip olduğu görülüyor. Yeni tasarımlarda yer alan A13 Bionic sistem yine telefon içinde yer alacak. En hızlı CPU sistemlerine sahip olan İphone 11 karanlık mod gibi yeni özelliklerini de içinde bulunduracak.

Merakla beklenen kamera sistemindeki özellikler arasında ise arka kameradaki 1.8 diyafram ve optik görüntüleme sistemine sahip 12 Megapiksellik geniş açılı ana kamera var. Ayrıca ana kamerayı destekleyen ve 120 derece açıya sahip görüş alanlı 2.4 diyafram açıklığı bulunan diğer kameralarda yer alıyor. Çift arka kameralarda video kayıt sisteminde de büyük değişiklik var. Parlak flaşlar ile düzenlenmiş muhteşem bir tasarım yeni model ile tanıtıldı.

Telefon içindeki özel uygulamalar sayesinde ise videolardaki manzara modu daha fazla geniş açı alabilme özelliğine sahip. Batarya sistemi son modelin üstüne katılım yapılarak daha fazla uzun ömürlü olması sağlanmış. Örnek vermek gerekir ise tüm gün video çekimini tek bir pil ömrü ile yapabilme imkanı sağlıyor diyebiliriz.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei P40 Pro 5 Art Kamerayla Gelebilir

Huawei'nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40'ın en kıymetli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir