Home / Cep Telefonu Tanıtımları / iOS 13’ün sevilen özelliği Android 11 ile gelecek!

iOS 13’ün sevilen özelliği Android 11 ile gelecek!

Android 10 ile sunulan yeniliklerin başında, karanlık mod geliyor. Apple tarafında ise iOS 13 ile kullanıcılara sunulan bu özellik faal edildiğinde isminden da anlaşılabileceği üzere sistem ve pratikler karanlık moda geçiş yapıyor.

Bu sayede mahsusen gece saatlerinde beyaz ışığın gözünüzü yormasının önüne geçilirken, pil tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Münhasıran iPhone kullanıcılarının kimileri gündüz saatlerinde bile telefonunu bu modda kullanıyor.

Android 11 ile karanlık mod zamanlama özelliğine kavuşacak

Android cihazlarda kullanıcıların bu modu otomatik hale getirmesi mümkün değil. iOS cihazların tersine Android cihazlarda karanlık modu manuel olarak açıp kapatmanız gerekiyor. Pekala, otomatik zamanlama özelliği neden yok?

Android 10’un test sürümlerinde zamanlama özelliği taraf alıyordu, lakin final sürümünde bu kaldırıldı. Geçiş devri geldiğinde o anda kullanılan uygulamayı yine başlatmanın kullanıcıyı rahatsız edebileceği münasebet olarak gösterildi.

Kullanıcılardan bu mevzuda gelen şikayetleri değerlendirdiklerini belirten bir Google çalışanı bir sonraki Android sürümünü işaret ediyor. Yani, Android 11 ile birlikte karanlık mod için zamanlama özelliği tasarrufa sunulacak.

Tabi, hali hazırda Android 10 yüklü cihazlarınızda üçüncü parti tatbikler ile zamanlama özelliğini faal hale getirmeniz mümkün. Lakin, Google’un bunu varsayılan olarak sunmasını yüz binlerce kullanıcı bekliyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Exynos 980’li Vivo X30 serisi tanıtıldı

Uzun vakittir konuşulan ve merakla beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Vivo X30 ve Vivo X30 Pro, nihayet tanıtıldı. Uzun müddetli ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir