Home / Teknoloji Haberleri / İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için 3 öneri

İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için 3 öneri

İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için 3 öneri

İnsan Kaynakları şirketlerin veya firmaların birçok alanda faaliyet gösteren belirli departmanları aslında bir araya toplar ve bu görevleri üstlenir. Bunlar arasında işe alımları yapılacaksa seçimleri sağlar, işin yönetimini ve iş organizasyonundaki seçimleri sağlar. Firmanın dışa odaklı tanıtılması ve bu alandaki reklam departman bölümü var ise onunla birlikte koordineli olarak çalışır.

İnsan kaynaklarının firma içeri inde birçok görevi vardır. Ancak kişilerin iş alımları konusunda temel önceliği olması nedeni ile iş başvurularında sizin İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için 3 öneri vereceğiz. Sizlerde bu öneriler ile iş görüşmelerinde avantaj sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya;

İş başvurusu yapacağınız şirketin veya firmanın Sosyal Medyadaki hesaplarını inceleyin. Şirket hakkında bilinmesi gereken birçok yeni konuyu buradan takip edebilir, bu bilgileri İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için kullanabilirsiniz. Soysal medya hesaplarında şirketin vaat ettiği reklamları, son günlerde üstünde durduğu en değerli ürünlerin paylaşımlarına hakim olur ve bu konular hakkında mülakat sırasında gelebilecek sorulara takılmadan cevap verebilirsiniz.

Firma Hakkında bilgi toplamaya çalışın.

İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için yapılacak başka bir öneri ise işe girmek istediğiniz firma hakkında net bilgiler edinmeniz. Ne zaman kurulduğu, hizmet alanları nelere atılım yapabileceği gibi bu konularda bilginiz olması size avantaj sağlayacaktır. Bu bilgilere ulaşmanın en iyi yolu yine İnternet sayesinde olacaktır. Firmanın kendi kurumsal sitesinde belirlenen bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hazırlayacağınız CV ler ile projelerinizi belirtin

İşe alımlar için sizinle görüşmeler yapacak olan İnsan Kaynaklarının dikkatini çekmek için iş başvurusu esnasında yapacağınız başvuru formunda hem kendinizi anlatan güzel bir sunum, hem de yapabileceğiniz ve aklınızda olan bir projeyi CV olarak paylaşırsanız bu da iş görüşmesi için olumlu bir etki bırakacaktır.

İş alımlarında firmanın temsilcisi olarak görev yapan İnsan Kaynaklarında belirlenen koşullar ile görüşmeler yapılması sizlere belirli bir avantaj sağlayarak, işe alımlarda sizi bir puan öne geçirecektir. Kendinizden emin duruşunuz ile firmaya veya şirkete neler katabileceğimizi anlatabilirseniz, iş alımlarında farklı bir gözle değerli görüşlerinizi sunarsınız.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


6 comments

  1. ben mülakatlara inanmıyorum artık. Ne kadar dikkat çekersen çek. Adamlar kimi alacağını biliyor

  2. Arkadaş bir sözlü mülakata girdim. Adamların verdiği cevapları duysanız şaşırırsınız. Hepsi üniversite mezunu bunların. Sonra da diyorlar ki torpil var. Ya sen bir kendine bak.

  3. Yakında bir mülakata gireceğim. Verdiğiniz özel bilgiler için teşekkür ederim.

  4. İnsan Kaynaklarının özel soruları var mı acaba? Neler soruyorlar bu konularda net bilgiler var mı?

  5. Yazı için teşekkürler cepokulu.com sitesinin hayranıyız.

  6. Yurtdışında yaşamış olsaydık çok dahiyane fikirlerim olacaktı ama ülkemizde neyin ne olacağı belli değil ki 🙂 Karşındakini etkilemek için bir şeyler yapacaksın fakat o seni anlamayacak ve her şey çöpe gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir