Home / Akıllı Telefonlar / Huawei P20

Huawei P20

Huawei P20 

Huawei, akıllı telefon piyasasına son yıllarda yapmış olduğu girişim ve üretmiş olduğu üst seviye cihazlar ile dünyanın önde gelen markalarını geride bırakmayı başararak adını hızlı bir şekilde duyurmaktadır. Üretimin merkezi Çin’ de olup kısa zaman içerisinde yenilenen teknolojiyi kullanarak başarılı birçok telefon üretimi gerçekleştirmiştir. Son yıllarda satışa sunmuş olduğu çoğu modeli kullanıcı odaklı olup tasarım, kamera ve güç odaklı cihazlar üretmektedir. Bu modellerden biri de en son satışa sunulan Huawei P20 modelidir. Performansının ve fiyatının yanı sıra tasarımı ile de kullanıcılarını oldukça etkilemeyi başarmıştır. Ekran- kasa oranı, çerçevesiz tasarımı ile büyük bir başarı yakalayan Huawei, kullanıcılarına P20 ve P20 Pro ile aktif bir kullanım sağlamayı amaçlamıştır.

Huawei P20 Özellikleri

2018 yılına damga vuran bir cihazda Huawei’ den geldi. Huawei’ in amiral gemisi olan Huawei P20 donanımsal özellikleri, cihazın tasarımı ile herkesi kendine hayran bırakmıştır. Herkes tarafından oldukça ilgi gören ve beğenilen cihazın genel olarak özelliklerinden bahsedelim. Huawei P20, Android Oreo 8.1 işletim sistemine sahiptir. 5.8 inç ekran büyüklüğüne sahip olan cihaz 1080 x 2240 piksel IPS LCD ekrana sahiptir. Aynı zamanda Hisilicon Kirin 970 işlemciye sahiptir. 4 GB RAM özelliği ve 128 GB depolama alanı bulunmaktadır. Parmak izi okuyucusu, 5A hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Ön kamerası 24 megapiksel, arka kamerasının biri 12 diğeri de 20 megapikseldir. Hem yazılımsal hem de donanımsal açıdan güncel kalmayı başarabilen bir cihazdır.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro, Huawei serisinin en güçlü cihazı olarak karşımıza çıkmaktadır. Arka tarafına dik olarak yerleştirdiği 3 kamerası ile de hem bir ilke imza atmış hem de oldukça dikkat çekmiştir. 6.1 inç büyüklüğe sahip olan cihaz, 1080 x 2240px çözünürlükte AMOLED ekranı bulunmaktadır. Cihazda Kirin 970 işlemcisi kullanılmıştır. Aynı zamanda Huawei P20 Pro’ da 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır. Arka kamera özelliği yapay zeka ile desteklenmiş olup profesyonel çekimlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yeni teknolojik özelliklerle donatılmış olan arka kameralar oldukça profesyonel çekimler yapılmasını sağlamaktadır.

Huawei P20 Ve P20 Pro Fiyatı

Özellikleri, performans ve tasarım bakımından oldukça etkileyici olan Huawei’ nin yeni cihazları Türkiye’ de oldukça ilgi görmüştür. Buna bağlı olarak Huawei P20 modelinin fiyatı 3999 tl olarak satışa sunulmuştur. Huawei P20 Pro’ nun fiyatı da 4999 tl olarak Türkiye’ de satışa sunulmuştur.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Sony, Telefonlara Kamera Yetiştiremiyor

Yeni bir rapora nazaran Sony, akıllı telefon kamera sensörü talebini karşılamakta zorlanıyor. Telefon satışları son yıllarda suratını kaybetse de ...


One comment

  1. Samsung marka telefon almak istiyorum ama Huawei kendini bayağı bir aştı. Hemen hemen herkeste Huawei marka telefon görüyorum. Özellik olarak çok iyi ama kararsız kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir