Home / Cep Oyun / GTA 6 hakkında yeni haberler sızdırıldı

GTA 6 hakkında yeni haberler sızdırıldı

GTA 6 sızıntı haberle tekrar gündeme geldi. Rockstar Games‘te çalıştığını tez eden bir Reddit kullanıcısı GTA 6 hakkında yeni malumatlar duyurdu. Büyük haritada iki büyük kent olacak oyununun, kent isimleri paylaşıldı. Kentlerden biri olan Carcer City‘nin çok büyük olduğu ve oyuncuların içinde kaybolacağı argüman edildi.

GTA 6 hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor

Oyun severlerin merakla beklediği oyunlar arasında olan GTA 6 için dedikoduların gerisi ardı kesilmiyor. Artık de Reddit‘te, Rockstar Games‘te Red Dead Redemption 2 ve GTA 6‘nın yazılımsal testlerinde çalıştığını sav eden kişi tarafından bir paylaşım yapıldı. Reddit moderatörleri tarafından kısa hengamda silinen paylaşımda, oyun hakkında birçok haber paylaşıldı. Şayet haberler doğruysa oyuncuların beklediğine değecek. Zira büyük oyun haritası ve daha çok karakter ile karakterlerin arasında akrabalık alakaları bulunacak.

Sonuna geldiğimiz sene içinde duyurulması beklenirken, Rockstar Games yeni oyununu hakkında rastgele bir şey paylaşmadı. GTA 5 ile büyük ivme kazanan şirket, Red Dead Redemption 2 ile muvaffakiyetini sürdürmüştü. GTA 6 ile muvaffakiyetini arttırmak isteyen Rockstar Games, oyun için ağır çalışmalara devam ediyor.

Reddit’te yapılan paylaşımda, birinci olarak oyunun sahip olacağı harita detaylarına değinildi. 2 büyük kentle birlikte yekun 3 nahiyenin taraf alacağı argüman edildi. Kentlerden birinin isminin “Vice City” oburu ise “Carcer City” olacağı belirtiliyor. Vice City geçmişte olduğu üzere Miami, Carcer City ise Boston kentine bürünecek.

Paylaşımın devamında oyun haritasının çok büyük olduğu belirtildi. O denli ki, bir metropol olan Carcer City‘de oyuncular çok basitçe kaybolacak. Oyun içi devranın da daha çok kentte geçtiğini aktaran sav sahibi, ABD’ye ilişkin tarihi detayların oyun içinde bölge aldığını söyledi. Ayrıyeten kent haritasında birçok cazip detayın taraf aldığını belirtti.

Büyüklükle birlikte oyun içinde farklı hava durumu senaryoları da yaşanacak. Örneğin kentlerden birinde yağmur yağarken, gayrısında hava günlük güneşlik olabilecek. Bu da oluşturulan sanal yerkürenin daha da beğenilmesini sağlayacak.

GTA 6 karakterleri

GTA 5 ile gelen karakter zenginliğinin beğenilmesiyle birlikte Rockstar Games, birebir sistemi GTA 6 için de uygulayacak. Seçilebilecek olan karakterlerin ikisinin kardeş olabileceği de söyleniyor. Bunun doğruluğu düşük ihtimal olsa da karakterlerden birinin bâtın polis olabileceği de sav edildi.

Oyun içi hikayelere de el atan firma, oyuncuları vazifesi yapmaya zorlayamayacak. Böylece oyun içinde özgür bir deneyim yaşanacak. Red Dead Redemption 2‘deki vazifelerden dolay oyunculardan ağır şikayet alan Rockstar Games, sistemi değiştirerek oyuncuların beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Reddit’te ortaya çıkan haberler birer tez olsa da oyuncuları epeyce heyecanlandıracak üzere görülüyor. GTA 6 sızıntı haberleriyle oyunu bekleyenlerin merakı giderek artıyor.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Steam’de Oynaması Fiyatsız En Çok Alınan Oyunlar

1- Counter-Strike: Küresel Offensive2- Warframe3- Yu-Gi-Oh! Duel Links4- Path of Exile5- Dota 26- Destiny 27-  ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir