Home / Cep Oyun / Google Play’de Yeni Uygulama Fortnite

Google Play’de Yeni Uygulama Fortnite

Oyun yerküresinin en çok kazandıran prodüksiyonlarından birisi olan Fortnite bilindiği üzere ısrarlı bir biçimde Google Play mağazasından uzak duruyor. Yapılan pek çok güvenlik ikazları ve ortaya çıkan açıklar bile firmayı bundan vazgeçiremedi.

Epic Games deva arıyor

Epic Games oyunu mobile birinci yayınladığında Google’ın oyun içi alışverişlerden kestiği yüzde 30 behresi yüksek bulmuş ve kendi başlatıcısı üzerinden oyunu indirmeye karar vermişti. Böylelikle Fortnite hiçbir vakit Google Play üzerinde olmadı ve oyuncular Epic Games tarafından yönetilen harici bir asıldan oyunu yüklemek zorunda kaldı.

Bununla birlikte rüzgârın yanı değişmiş üzere görünüyor. Gelen haberlere nazaran Epic Games oyunda kendi ödeme kanallarının kullanılması konusunda Google’dan bir istisna isteyecek. Sıradanda Google Play kurallarına nazaran ödeme kanallarının Google üzerinden olması gerekiyor ve bununla ilgili bir istisna da yapmıyor.

Epic Games görünüşe nazaran elde ettiği büyük popülarite ile Google’ı sıkıştırmaya çalışacak. Google ise bir istisna sonrasında ortağı vesair geliştiricileri rahatsız edeceğini biliyor. Bakalım bu kavi görüşme nasıl sonlanacak?


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir