Home / Teknoloji Haberleri / Facebook, Fotoğraf Aktarma Aracını Tasarrufa Sunuyor

Facebook, Fotoğraf Aktarma Aracını Tasarrufa Sunuyor

Facebook, yeni ortaya çıkardığı araçla platform üzerindeki tüm fotoğraflarınızı diğer bir hizmete aktarmanıza yardımcı olacak. Şimdilik yalnızca İrlanda’da kullanılabilen işlev, yakın gelecekte herkese açılacak.

Yeni işlev, şu an fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi Google Fotoğraflar’a aktarmanıza müsaade veriyor. Daha ziyade üçüncü parti seçeneğin yakın gelecekte eklenmesi bekleniyor. Firma, kapalılık ve güvenliğin değerli olduğunu, bu nedenle done aktarım sürecinin şifreli olduğunu, aktarımdan evvel parola sorulduğunu söylüyor.

Facebook, aracın bugünden itibaren tasarrufa sunulduğunu, gelgelelim tıpkı hengamda testlerinin devam ettiğini söylüyor. 2020’nin birinci yarısında işlevin daha geniş kitlelere açılması planlanıyor. Yeni araç, hesabınızda hazır hale geldiğinde ayarlar sahifesinde, “Facebook Haberleriniz” kısmında görünecek.

Yeni işlev, Facebook’un açık asıllı Data Aktarımı Girişimi’ne iştirakinin bir modülü. Olgu Aktarımı Girişimi, 2018’de Facebook, Twitter, Microsoft ve Apple paydaşlığıyla oluşturulmuştu.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir