Home / Cep Telefonu Arızaları / En uzun ömürlü Batarya Hangisi

En uzun ömürlü Batarya Hangisi

Cep telefonlarının hızlı bir şekilde akıllı cihaza dönüşmesinin ardından artan kullanımları dolayısıyla günümüzde çözülemeyen tek sıkıntı batarya problemidir. Bataryaların ne kadar yüksek kapasiteli imal edilse bile günü zor çıkarması ciddi anlamda problem teşkil etmektedir.

Eski tuşlu telefonlarla sadece görüşme ve mesajlaşma yaparak haftalarca telefonun pilini koruması günümüzde özlenen bir durumdur. Akıllı telefon üreticilerinin batarya problemini çözmeye çalışsalar da günümüzde 4-5 gün aktif kullanım süresi sunan telefon henüz mümkün değildir.

ÖZEL CEP TELEFONU UYGULAMALARI

Aslında önce bataryaların kötü olduğu vurgusunu yapmadan önce şunu kendimize sormamız gerekiyor. Bataryalar mı kötü? Yoksa telefonları mı çok kullanıyoruz? Bence ikincisi olabilir. Çünkü telefonlar günümüzde neredeyse bilgisayarın yaptığı her işi yapıyor. Bu da gün içinde aktif bir kullanım imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla bu durum direk olarak pile yansıyor. Gün içinde birkaç kez şarj edilen telefonlar ve hatta prizden hiç çıkmayan telefonlara dönüşüyor.

10 yıl önce ekranı küçücük olan telefonlar günümüzde yerini büyük ekranlara bıraktı. Dolayısıyla bu durum direk olarak pil ömrünü etkiledi. Telefonların hem ince bir tasarıma sahip olması, hem de estetik bir görünümünün olması sebebiyle firmalar pilleri küçülttü. Hantal bir telefonun kullanıcılar tarafından tercih edilmeyeceğini düşünen firmalar estetik kavramını ön plana çıkardı. Dolayısıyla bu da pillerin küçülmesine sebep oldu ve gün içinde birkaç kez telefonu şarja takan bireyleri meydana getirdi.

CEP TELEFONU GÜNCEL OYUN LİSTESİ

Şarj Kullanım Ömrü En uzun Olan Telefonlar

İlk sırada Huawei Mate 10 Pro yer alıyor. En iyi pile sahip olan telefonlar listesinde en üstte yer alan bu telefon 4000 mAH pil ömrü sunuyor. İkinci sırada ise Blackberry Motion yer almaktadır.  Bu telefon da 4000 mAH pil gücü ile rakiplerini adeta geride bırakıyor. Üçüncü sırada ise büyük bir beklenti ile piyasaya sunulan ancak beklenen satış rakamlarına ulaşamadığı bilinen İphone X var. Pil gücü konusunda oldukça geride kalmasına rağmen listede 3. Sırayı alabilen İphone X 2716 mAH pil gücüne sahip olan bir telefon. Dördüncü sırada ise Samsung Galaxy s8 yer alıyor. Telefonun pil kapasitesi 3000 mAH değerinde.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Yükleme Hızı Nasıl Artırılır?

Bir yandan download suratı konusunda külfet yaşarken, bir yandan da upload suratı dertleriyle boğuşuyoruz. Münhasıran internet üzerinden ...


12 comments

 1. teşekkür ederiz. Bataryalar konusunda bir mail atıyorum dönüş yaparmısınız tanıtım yaptırmayı düşünüyoruz

 2. Mevlana Sözleri için en güzel mevlana sözleri diye yazmışım ama cep okulu daha güzelmiş.

 3. Yeni hediye paketlerini bekliyoruz cepokulu olarak size güveniyoruz. tekrardan bedava internet gönderirmisiniz

 4. Cep Telefonu tamiri için mail bilgisi geldi. Teşekkürler

 5. Daha dünkü yazıdan sonra bu harika oldu teşekkürler. Bedavadan 2 gb. kazandım 🙂

 6. Cepokulu bende hediye internet istiyorum banada gönderirmisiniz

 7. Arızalı bataryam sayenizde değişti. Teşekkürler

 8. Yeni gb paketleri var ise bende istiyorum

 9. Samsung bataryaları bence en uzun ömürlü olanları

 10. Bataryalar konusunda yeni bir yazı daha bekliyoruz. Mesela eski bataryalardan ne yapılır.

 11. benim bataryamda ki arıza olacak mı mail atıyorum resimleri

 12. Samsung bataryaları kadar uzun olanını görmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir