Home / Cep Oyun / Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

Çok Seveceğiniz Birbirinden En Güzel 10 Oyun

İçinde bulunduğumuz periyot itibarıyla bir yılı daha geçmişte bırakmamıza artık sayılı günler kaldı. Yıl boyunca oyun yerküresinde pek çok gelişme yaşandı, yeni oyunlar tanıtıldı. Tanıtılan bu yeni oyunların kimileri çok sevildi, kimileriyse eski oyunların yanını tutamadı.

Dualshockers.com, 2019 yılında en beğenilen oyunları içeren bir liste oluşturdu. Listede çok bilinen oyunların yanı sıra sadece hayranlarının oynadığı küçük çaplı oyunlar da bulunuyor. Dilerseniz lafı daha çokça uzatmadan yekunda 10 farklı oyundan oluşan listeye geçiş yapalım.

Not: Bu liste 2019 imalatı oyunları değil, Dualshockers’a göre 2019 yılında en beğenilmiş oyunları içermektedir.

10. Bloodstained: Ritual of the Night

Geliştiriciliğini ArtPlay’in üstlendiği Blooadstained: Ritual of the Night, Metroidvania cinsinden tanıdığımız bir aksiyon rol yapma oyunu olarak önümüze çıkıyor. Oyunun hikayesi ise şu formda:

“Bir simyacının laneti tarafından vücudunu yavaşça kristalize eden bir yetim olan Miriam, kendisini ve aslında tüm insanlığı kurtarmak için vücudu ve zihni kristal olan eski arkadaşı Gebel tarafından çağrılan şeytani istila edilmiş bir kalede savaşmalıdır.”

9. Apex Legends

2018 yılının oyun dalına kattığı bir şey varsa o da hayatta kalma oyunlarıdır. Apex Legends ise 2019 yılında hayatta kalma çeşidi oyunların arasında konumunu almış bir oyun unvanını taşıyor. Fortnite ve PUBG’den farklı mekanikleriyle sevenlerine heyecan dolu anlar yaşatan Apex Legends, ekip arkadaşlarınızın sizi tekrardan canlandırabilmesi üzere farklılıklarıyla daha rekabetçi ve akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

8. Kingdom Hearts III

PlayStation 4 ve Xbox One için Square Enix tarafından geliştirilen bir aksiyon rol yapma oyunu olan Kingdom Hearts III, serinin ara oyunlarından fazla başlı başına bir ana oyun olarak tanıtıldı. Oyun, her ne kadar temel bir hikâyeye sahip olsa da ara ara serinin umum hikayesine vurgular yapıldığını da hatırlatalım.

7. Assassin’s Creed Rogue: Remastered

Serinin öteki oyunlarında olduğu üzere Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan Assasin’s Creed Rogue: Remastered, isminden da anlaşılacağı üzere yeni olmayan, elden geçirilmiş bir oyun. 11 Kasım 2014’te birinci kez çıkan oyundan farklı olarak bu oyunda ek vazifeler, ek paketler ve en kıymetlisi grafiksel geliştirmeler bulunuyor.

6. Far Cry: New Dawn

Bir sair Ubisoft çatısı altında bulunan oyun olan Far Cry: New Dawn, başlı başına bir oyun olmanın yanı sıra Far Cry 5’in bir anlatımı olarak önümüze çıkıyor. Temel oyun serilerine yeni ara oyunlar eklemeyi çok seven Ubisoft, bu oyundaysa kıyamet sonrası üzere bir temayı ele almış. Oyunun Far Cry 5’e nazaran sunduğu en büyük farklılık ise silah çeşitliliği, çünkü oyunda saatler geçirebileceğiniz pek çok farklı silah bulunuyor.

5. Slay the Spire

MegaCrit’in geliştirdiği ve Humble Bundle’ın dağıtımını üstlendiği Slay the Spire, “role play” diye tabir edebileceğimiz cinste bir kart oyunu olmasıyla biliniyor. İçerisinde, bu cinsin en düzgünleri olan Darkest Dungeon ve Hearthstone’dan bir şeyleri bulabileceğiniz Slay the Spire, bir oturuşta saatlerinizi harcayabileceğiniz bir oyun. Oyun, ayrıyeten Steam’in en çok satanlar listesinde geçtiğimiz yıllarda kendine konum edinmeyi başarmıştı.

4. Judgment

Sega’nın Yakuza oyunlarından bir oburu olan Judgment; eski bir avukat, yeni bir dedektif olan Takayuki Yagami’nin hikayesini husus alıyor. Bu çeşit oyunları beğeniyorsanız muhakkak bir göz atmanız gereken Judgment, Sega’nın en çok tercih ettiği Dragon Engine oyun motorunu kullanıyor.

3. Tetris 99

Arika tarafından geliştirilen ve Şubat 2019’da Nintendo Switch için Nintendo tarafından yayınlanan Tetris 99, isminden da anlaşılacağı üzere 99 kişinin tıpkı anda kapıştığı ve oyuncuların 1. olmaya çalıştığı çılgın bir oyun. Şayet bir Nintendo Switch’iniz varsa, Tetris 99 önünde saatlerinizi harcayabilir ve sefanın dibine vurabilirsiniz.

2. Resident Evil 2 Remake

Günümüzden tam 21 yıl evvel çıkmış RE 2’nin elden geçirilmiş versiyonu olan Resident Evil 2 Remake, Leon S. Kennedy ve Claire Redfield isimli karakterlerin hikayelerini husus ediniyor. Birinci oyunun hikayesinden 2 ay sonrasında geçen bu prodüksiyon, zombi salgınının başa çıkılamaz bir boyuta ulaşmasını anlatıyor. Oyun, her ne kadar bir remake prodüksiyonu olsa da içerisinde çok şık detayları ve sahneleri içeriyor.

1. Red Dead Redemption 2

2019’un elbet en çok konuşulan oyunları arasında alanını almış olan Red Dead Redemption 2, konsolların akabinde PC platformu için duyurulmasıyla da bu yıla damgasını vurdu. Oyunun hikayesini yahut oynanışını bir kenara bırakıp neler yapabileceğinize odaklanacak olursak; devasa açık yerküre haritasında dilediğinizce gezinebilir, eşsiz vahşi garp manzaralarına bakarak iç geçirebilir ya da topunuzu tüfeğinizi alıp baskın yapabilirsiniz. Zira RDR 2’de istediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Siz, Dualshockers tarafından hazırlanan bu listedeki oyunları nasıl buldunuz? Listede taraf alması gerektiğini düşündüğüz öbür oyunlar varsa yahut “şu oyun olmasaydı yeterli olurdu” dediğiniz bir nokta varsa lütfen tahlillerde belirtmekten çekinmeyin. Son olarak bu ve bunun üzere daha ziyade içeriğe ulaşmak için bizi takipte kalabilirsiniz.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Steam’de Oynaması Fiyatsız En Çok Alınan Oyunlar

1- Counter-Strike: Küresel Offensive2- Warframe3- Yu-Gi-Oh! Duel Links4- Path of Exile5- Dota 26- Destiny 27-  ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir