Home / Android - Uygulama Programları / Cepte İnternet Şifresi Nasıl Kırılır

Cepte İnternet Şifresi Nasıl Kırılır

Cepte İnternet Şifresi Nasıl Kırılır

Cep telefonlarından büyük ölçüde faydalandığımız günümüzde telefon ve İnternet kullanımı oldukça fazladır. Cep telefonlarının teknoloji anlamında büyük bir yol katetmesi, günden güne üstüne yenilikler ekleyerek büyümesi ve akıllı cihazlara dönüşmesi bilgisayar kullanımını azaltmıştır. Cep telefonlarının akıllı cihaza dönüşmesi ile birlikte bilgisayar kullanımı da aynı ölçüde azaldığı bilinmektedir.

Bilgisayarları aratmayan telefonlar, fotoğraf makineleri kadar iyi olabilen kameralarla donatılmış ve kullanıcılara sunulmuştur. Kullanıcılar bu özelliklerin her birinden faydalanarak, sosyal medya sitelerinde kendisini en iyi şekilde aktarmak istemektedir. Elbette bunun için bir İnternet bağlantısı gereklidir. İnternet bağlantısı olmayan alanlarda WİFİ ağ şifresini kırmak ve farklı ağlara katılmak farklı uygulamalar ile mümkün olabilen bir durumdur.

Cepte İnternet Şifresi Kırmak

İnternet şifresi kırmak günümüzde oldukça meşakkatli bir iştir. Ancak yine de bu işi denemek ve sonuna kadar uğraşmak isteyenler için bir uygulama tavsiyesi vermek istiyorum. Bu uygulama ile WİFİ ağlarının şifrelerini kırmak mümkün olduğu bilinmektedir. İlk önce Wifi WPS WPA Tester adlı programı Play Store aracılığı ile telefonunuza indirmelisiniz. Telefonunuza indirdikten sonra, bu uygulama üzerinden WİFİ ağlarının şifresini kırabilir ve uygulama üzerinden İnternet’e girebilirsiniz.

Uygulamayı kurmadan önce bilmeniz gereken birkaç detay var, öncelikle ANDROİD sürümü 5.0 ve daha üzeri olması gerekir. Aksi halde uygulama çalışmayacaktır. Eğer telefonunuz Rootlu ise o zaman ANDROİD sürümü gözetmeksizin uygulama çalışacaktır.

Diğer bir nokta ise kırdığınız WİFİ şifresini göremiyor olmanızdır. Kırılan WİFİ şifresini görmemeniz büyük bir dezavantaj oluşturmaktadır. Ancak rootlu cihaz ile bu işlemleri yaptığınızda uygulama size şifreyi göstermektedir. Tabi tüm bunları uygulamadan önce eski bir Android cihazınıza Root atmanız gerekecektir.

Wifi şifresi kırmak oldukça zor ve zahmetli olduğu kadar sonucunda hüsrana uğramak da olası bir durumdur. Günümüzde modemlerin arayüzleri ve şifreleme modu oldukça gelişmiştir, bu yüzden şifre kırmak çoğu zaman hüsran olabilmektedir. Tüm olasılıkları göze alarak bu işe girişmek hayal kırıklıklarını en aza indirebilmektedir.

Uygulama kullanmadan İnternet şifresini kırmak için kodlama dili ve komut dosyalarında kullanacağınız bir takım komutları bilmeniz gerekir. Bunun için de bilgisayarın çalışma prensibini, sistemini bilmeniz gerekmektedir. Bunu da ancak üst düzey sistem yöneticileri yapabilmektedir.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Gmail Kullanırken E-Postalara Süratlice Belge Ekleme

Gmail’e dahil edilen yeni özellik, e-postalar arasında ekli belgelerin süratlice paylaşılmasını sağlıyor. Böylelikle rastgele bir e-postadaki ...


One comment

  1. Önceden basitti cep telefonundan şifre kırmak için 123456 yazmak yeterli oluyordu. Herkes uyandı böyle yazılar yüzünden :9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir