Home / Android - Uygulama Programları / Cep telefonu şifresi nasıl kırılır

Cep telefonu şifresi nasıl kırılır

Cep telefonu şifresi nasıl kırılır

Cep telefonlarında güvenliği arttırmak ve daha güvenli hale getirmek için ekran kilidi ve güvenlik şifreleri kullanmaktayız. Telefonumuzu istemediğimiz kişilerin kurcalamasını ve olası bir çalınma durumunda telefonun içindeki verilere ulaşılmaması için güvenlik önlemi oldukça önemlidir. Fakat bazı durumlarda kendi telefonumuzun şifresini unuttuğumuz olmaktadır. Özellikle yeni değiştirilen şifre ve ekran kilitleri kısa süre sonra kullanıcılar tarafından unutulabilmektedir. Çocukların kurcalaması sonucunda pek çok aile telefonlarına giriş yapamadığını belirtmektedir. Bu yüzden cep telefonu şifresini kırmak oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Cep telefon şifrelerini kırabilmek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemlerin neler olduğunu sırasıyla sizlere aktaracağız.

Cihazımı Bul Özelliği

Telefonunuza ulaşmak için ilk yöntemlerden birisi Google hesabını kullanmak. Bu yöntem şifre kırma sürecini en kolay şekilde atlatabilmeniz için tavsiye edilen yöntemlerden birisidir. Tüm ANDROİD telefonlarda kayıtlı bir google hesabı vardır. Bu hesaba giriş yaparak “Cihazımı Bul” özelliğini kullanarak kolayca cihazınızın yerini bulabilirsiniz.

Cihazımı bul özelliğine giriş için ; https://www.google.com/android/find?hl=tr

Telefonunuzu formatlayarak tüm bu sıkıntılardan ve açılmayan kilitten de kurtulmak mümkündür. Ancak bu formatlama işleminin ardından telefonunuzun içinde ne varsa hepsi silinecektir. Bu en kesin yollardan birisidir. Tüm verileri kaybetmeyi göze alıyorsanız bu işlemi yaparak kolayca cihazınızı yeni almış gibi ilk günkü haline döndürebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için, telefonunuzu kapatın, açılış sırasınca güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun. ANDROİD cihazlarda bir menü ekrana gelecektir. Bu menüden Recovery Mode’unu seçin, seçme işlemlerini ses kısma ve açma tuşları ile yaparak güç tuşu ile onaylayabilirsiniz. Ardından Wipe data/factory reset seçerek kolayca telefonunuza hard format dediğimiz işlemi uygulayabilirsiniz. Bu formatlama sonrasında telefonunuzdaki güvenlik kilidi ortadan kalkacaktır.

Bir Başka Yöntem USB Hata Ayıklama

Diğer yöntem ise USB hata ayıklama moduna izin verilen telefonlar için geçerlidir. Telefonu bilgisayarınıza bağlayarak yükleme klasörü içinde Shift + Sağ tık ile komut dosyası açın. Ardından aşağıda yer alan komutu yazarak onaylayın.

adb shell rm /data/system/gesture.key

Bu komutu yazdıktan sonra kilit istemediğini göreceksiniz.

Bunların dışında farklı yöntemler olsa da en kesin ve çözüme yönelik yöntemlerin bunlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cep Telefon Şifre Kırma Programı

Önceden ücretli olarak Google Play Store üzerinden yapılan bu tür uygulamalar da artık ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Özellikle şifreli telefonlarda acil aramalar hep açık olduğu için bu yöntem ile bazı telefonların şifreleri daha rahat kırılmaktadır. Acil numarayı aradıktan sonra ayarlar kısmına girerek telefonun iç kısmına ulaşılabiliyor. Ancak en rahat yöntemi yine de program ile çözme işlemidir. Bilgisayarlara kurulan programlar bu açıdan daha hızlı ve yönlü bir sunum şekli verebilir.

 


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Gmail Kullanırken E-Postalara Süratlice Belge Ekleme

Gmail’e dahil edilen yeni özellik, e-postalar arasında ekli belgelerin süratlice paylaşılmasını sağlıyor. Böylelikle rastgele bir e-postadaki ...


3 comments

  1. İPHONE telefonum mevcut. Şifre kırmak için özel bir yöntem var mı?

  2. Yeni cep telefonlarında acil aramayı kaldırmışlar. Açık olarak eski telefonlarda bu sistem vardı. Ama akıllı telefonlarda artık yok herhalde

  3. benim telefon şifrem kırıldı edermişsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir