Home / Teknoloji Haberleri / Apple Eski iPhone’u İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Apple Eski iPhone’u İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Cihazlarına sağladığı uzun vadeli yazılımsal destekle kullanıcılarının takdirini toplayan Apple, eski iOS cihazları için de iOS 12.4.4’ü yayınlamaya başladı. Güncellemeyi alacak olan cihazlar, iOS 13 ile koordinasyonlu olmayan ve son güvenlik düzeltmeleriyle güncellenen telefonlar olacak.

iOS 12.4.4 güncellemesini alacak olan iPhone modelleri, iPhone 5s ve iPhone 6 olacak. Bu iki iPhone modeli haricinde üç iPad modeli ve bir iPod touch modeli de güncellemeyi alacak cihazlar arasında mahal alıyor. Bu cihazlar ise şöyle; iPad Air (1. Nesil), iPad Mini 2, iPad Mini 3 ve iPod touch 6.

iOS 12.4.4

Gelecek olan güncellemenin notlarında değerli bir güvenlik güncellemesi olduğu ve bu cihazlara sahip herkese önerilmesi haricinde çok çokça haber bulunmuyor. Şayet ki bu cihazlardan birini ya da birkaçını kullanıyorsanız yeni güncellemeyi yüklemeniz, hem sizin hem de cihazınızın güvenliği açısından nispeten değerli.

Apple’ın, yeni işletim sistemini yayınladıktan sonra eski bir işletim sistemini güncellemesi pek de alışılmadık bir şey değil aslında, münhasıran güvenlik laf konusu olduğunda. Esasen Apple’ın birçok kullanıcı tarafından takdir edilmesini sağlayan özelliklerinden bir tanesi, uzun vadeli sunduğu yazılım desteği.

Şöyle kısaca bir hatırlatma yapmak gerekirse iPhone 5s, 2013 yılının eylül ayında piyasa sürülmüştü. Yani bu, cihazın raflardaki mekanını almasının üstünden 6 yıl geçtiği mealine geliyor. iPhone 6 ise Eylül 2014’te kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Şirketin, üstünden bu kadar uzun vade geçmesine karşın hâlâ cihazlarına bu şekil yazılım desteği sunması takdire şayan.

Pekala, siz bu güncellemeyle güvenlik düzeltmeleri haricinde rastgele birkaç özelliğin de bu cihazlara eklenmiş olabileceğini düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi ve beklentilerinizi icmaller kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


MOBİL Cep Okulu


BİR DE BUNU OKUYUN

Huawei’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı NovaBuds

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile hayli dikkat çeken bir şirket olsa da akıllı aksesuar kolunda de bir ...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir